Otec, střídavě žijící v Česku a v Anglii, si čtvrtý rok dopisuje s ministerskými úředníky. „Je to ale konfrontace s větrnými mlýny, přestože jim předkládám jasné důkazy. Při domovní prohlídce u Alberta policisté našli kulomet a munici, která prorazí ochranné vesty. Vrah byl sice odsouzen na šestnáct let plus úhradu sedmi a půl milionu korun, ale je to pro mne nedostatečný trest,“ rezolutně tvrdí prošedivělý muž.

Vstupní brána do želivského kláštera
Kněz, který uřízl muži varle, je opět v klášteře. Místní se bouří

Kosovský Albánec s bohatou kriminální minulostí dosud žádné prostředky neposlal, takže Daňo hodlá podat podnět pro porušení úředního rozhodnutí. A nejen to. Zjistil totiž, že impulsivní cizinec je po návratu z Valdic znovu za mřížemi v Plzni na Borech.

Vnuky někdo sledoval 

„Bezpochyby může používat mobil, protože nám dál vyhrožuje. Vnuci si kromě toho cestou ze školy všimli, že je někdo z auta sleduje. Na ministerstvu spravedlnosti mne vedoucí oddělení justičního dohledu odkázala na odbor milosti a inspekce. Ovšem odezva dosud žádná nebyla,“ svěřuje se. 

Ilustrační foto
Hrozil jí uříznutím hlavy. Soud řešil na Valentýna domácí násilí v Telči

Aliu přišel do České republiky po válce v Jugoslávii. začal se věnovat drogovému byznysu a posléze se údajně stal informátorem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Na svědomí tak má zátah proti partě motorkářů. Za své činy byl přesto v minulosti odsouzen na deset let. Odkroutil si jich sedm, aby po návratu do Rokycan zjistil, že krásná Květa část majetku rozfofrovala.