Výstava v Malé galerii Sladovny otevřená v úterý v podvečer, kterou připravila kurátorka Věra Englichová společně s Andrejem Rádym, má název Přehled svobody a představuje pětadvacet různých výtvarných děl vytvořených různými technikami. Je to například kresba, malba olejem a akrylem, skulptury z pěny, instalace a fotografie. Umění je pro Roberta Webera synonymem svobody. To je právě jedním z hlavních důvodů, proč nezůstává u jednoho stylu, přechází do jiného a zase se vrací k původnímu. „Webrovy speciální světelné a energetické obrazy vybízejí k tomu, abychom se na chvíli zastavili a načerpali energii pro život. Jiný styl fotografií a extravagantní zpracování jeho obrazů skýtají hodně prostoru pro vlastní zamyšlení," uvádí Andrej Rády.

Robert Weber patří k umělcům, kteří se významně angažují v sociální oblasti. Mimořádný význam pro něho mají aukce jeho děl ve prospěch sociálních zařízení a služeb. Přednostně podporuje sociální projekty v nejbližším regionu, především ve městě Vilshofenu, kde žije, a v okolí. „Poskytovat pomoc a přijímat ji je nejkrásnější dar. Umění není pro mě pouhým povoláním ani posláním – je to můj život," vyznal se před časem umělec.

Robert Weber začal s malováním a fotografováním v jedenácti letech. Vyučil se však truhlářem a pracoval ve stavebnictví, malování a fotografování zůstalo jeho vášní. V roce 2004 se rozhodl naplno se věnovat umění. Ve Vilshofenu na Dunaji má ateliér.