Supermodelka pochopitelně nepřijala zaměstnání v automobilce, kde by se postavila k rýsovacímu prknu. Její účinkování ve světě automobilů souvisí s novou komunikační kampaní BMW týkající se modelu XM. Právě Naomi Campbell, jedna z nejvlivnějších osobností módního průmyslu posledních třiceti let, která v květnu oslaví třiapadesáté narozeniny, je pro kampaň s titulem „Troufni si být sám sebou“ ideální kandidátkou.

Výbavové prvky, které dnes bereme v autě jako naprostou samozřejmost, byly kdysi dávno revolučními objevy. V mnoha případech se o ně zasloužily vynálezkyně
Auta bez blinkrů, stěračů i topení. Jak by se jezdilo bez nápadů praktických žen

Podle zástupců automobilky totiž jak BMW XM, tak Naomi, jež se v osmnácti letech stala první černošskou modelkou na obálce francouzského Vogue, ztělesňují individualitu a boření zažitých stereotypů.   

„Slogan kampaně - Troufni si být sám sebou - na mě okamžitě zapůsobil,“ komentuje svou spolupráci s BMW topmodelka. „Přesně popisuje sebevědomý postoj, který je podmínkou pokroku a pozitivních změn.“

Novinka vzbuzuje kontroverze

Sebevědomí nechybí ani novince od BMW, která vzbuzuje nemalé kontroverze nejen svým vzhledem s dělenými světly a velkými ledvinkami, ale i megalomanským pohonným ústrojím složeným z 4,4 litrového vidlicového osmiválce a elektromotoru, dohromady poskytujícího výkon 653 koní.

Obří SUV vážící přes 2,7 tuny s tímto pohonem dosáhne stovky za 4,1 vteřiny. XM bylo představeno loni na podzim a právě  v těchto dnech vstupuje na globální trhy. 

BMW X1
Nové BMW X1: Starostlivá máma, okreskový drak i mistr parkování

V rámci spolupráce vznikne speciální edice BMW XM, jejíž podobu navrhne právě Naomi, dlouholetá bojovnice za diverzitu nejen v módním průmyslu. „Naomi Campbell je žena, která neochvějně kráčí svou vlastní cestou,“ řekl na její adresu Jens Thiemer, senior viceprezident pro zákazníky a značku BMW AG. 

„Je to nejen jedinečná supermodelka, ale i fascinující osobnost. Jen málo lidí dokáže naplnit motto naší kampaně tak dokonale jako ona.“

Novinka by se měla ukázat v průběhu letošního roku, vznikne však pravděpodobně jen jeden jediný kus, objednat si ho do garáže tak z pochopitelných důvodů nebude možné.

Zájemci o nevšední speciality si mohou počkat na podzimní uvedení vrcholné verze BMW XM Label Red s výkonem 748 koní, které se stane nejsilnějším sériově vyráběným BMW schváleným pro provoz na běžných silnicích.