Zároveň jsme si 14. listopadu připomněli i Světový den diabetu. Diabetes mellitus = cukrovka. Lidí s touto diagnozou je obrovské množství. V České republice je již přes 1 milion diabetiků, čísla stoupají a stoupat budou.

V pátek 11. listopadu 2022 uspořádal Diacel Písek ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel diabetických dětí v ČR besedu na téma cukrovka pro rodiny z celého Jihočeského kraje. Zájem byl obrovský. Restaurace Kuki ve Sportcentru Dvořák v Hluboké nad Vltavou byla rychle zaplněna a zaměstnanci rychle doplňovali další židle. Sešlo se přes 50 účastníků, a to se někteří ještě museli ze zdravotních důvodů omluvit.

Po úvodu předsedkyně obou organizací se slova ujala MUDr. Alena Váchová, které byla partnerem MUDr. Kamila Kocourková. Obě lékařky se doplňovaly, mluvily o zkušenostech ze své praxe i z rodiny a odpovídaly na dotazy rodičů. Došlo i na osobní konzultace. Spolu s nimi byla přítomna i nutriční terapeutka, která obcházela jednotlivé stoly a vysvětlovala zájemcům vše kolem stravy.

Pro rodiče a děti bylo setkání velice přínosné a proto v podobných akcích budeme určitě pokračovat.

 

Zdenka Staňková, Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČR a Diacel Písek