Zůstávejte co nejvíce doma, kdo nemusí, ať bez vážného důvodu nevychází, vyzývají představitelé státu veřejnost. Naopak řada povolání má v těchto dnech mnohem více práce. Lékaři, zdravotníci, policisté, hasiči, vedení samospráv, pracovníci sociálních ale také prodavači, řidiči prostředků veřejné dopravy a mnozí další. Ti všichni pracují s nasazením, často s únavou a vypětím, aby se současnou situaci podařilo zvládnout co nejlépe.

PŘIPOJTE SE I VY!

Chcete poděkovat někomu, kdo vám v současné situaci pomohl? Nebo podpořit lidi v konkrétních povoláních, kteří v těchto dnech pracují pod velkým fyzickým i psychickým vypětím? Či jen vzkázat ostatním lidem, že situaci jako společnost zvládneme a překonáme? Vzkazy i fotografie nám můžete posílat na e-mail leona.frohlichova@denik.cz, nebo prostřednictvím zpráv naší facebookové stránky a my je postupně zveřejníme na této stránce. Vybrané příspěvky budou rovněž uveřejněny v tištěné verzi Deníku.

VAŠE VZKAZY A PODĚKOVÁNÍ

Jana Pišingerová, OÚ Vlastec
V této těžké době se jako nejdůležitější ukazuje vzájemná lidská solidarita. Moc děkuji za rychlou iniciativu Katce Jáchymové, Kláře Štverákové, Daně Pořízkové  a příbuzným Milana Féla za našití roušek pro občany Vlastce. V současném nouzovém stavu si nejen pomáháme, ale hlavně se navzájem chráníme. 

Miloš Cieslar, ředitel Střední zemědělské školy Písek
Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě! Buďte prosím odpovědní a ohleduplní nejen k sobě, ale i k ostatním. Jsme moc rádi, že si lidé vzájemně pomáhají a ukazují tak, že i přes rozdílnost názorů táhneme za jeden provaz. Velké poděkování patří všem, kteří jsou v plném nasazení v první linii a také všem, kteří jim pomáhají a jakymkoliv způsobem je podporují. A takové to "co by, kdyby" a jak by to mělo být jinak…, kdo za co může… To si prosím případně nechme až na dobu po té.
Věřte, BUDE LÍP!

Rodina Žáků
Dne 17. března 2020 se konalo rozloučení s manželem, tatínkem a dědečkem panem Františkem Žákem z Kukel. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem příbuzným, přátelům a známým, kteří se nemohli zúčastnit posledního rozloučení, moc nás to mrzí. Bohužel situace jaká nyní nastala to neumožnila, všem děkujeme za smuteční kytice, kondolence a pochopení.

Lenka Řáhová, Písek
Po telefonátu s ředitelem písecké nemocnice jsme se domluvili, že roušky budou přednostně putovat na místa, kde teď momentálně nejsou vůbec, jako domovy důchodců, hospice a lidem, kteří pracují v první linii. Děkujeme panu Staňkovi z Písku za poskytnutí materiálu na domácí výrobu roušek. Největší DÍKY ale patří vám švadlenkám a lidem, kteří se nějakým způsobem zapojili, sdíleli.