Na startu ve všech věkových kategorií se sešlo celkem 143 závodníků. V hlavním závodě mužů a žen na 2021 m se na startovní čáru postavilo i chyšecké trio běžců Ondřej Kohout (v r. 2018 doběhl druhý), Patrik Bouška (vítěz posledního ročníku z r. 2019) a Jan Havlíček. I s nimi celkem 42 žen a 46 mužů v jednotlivých věkových kategoriích.

Atleti z Čertovy hrbatiny byli na startovní čáře v popředí a po startovním povelu poměrně ostrým tempem vyrazili na trať Ondřej Kohout a Patrik Bouška. Zpovzdálí je sledoval i třetí chyšecký atlet, Jan Havlíček. Ten však dlouhodobě laboroval s bolavou nohou, a tak se rozbíhal pomaleji.Teplota vzduchu v té době ukazovala plus dvanáct stupňů a bylo po dešti.

V dalším průběhu závodu se svým strojovým tempem Kohout odpoutal od Boušky a neustále zvyšoval svůj náskok před všemi závodníky. Na Boušku se dotáhli Jan Havlíček a Richard El Karie z pražských Tigrů. Na trati se tak začalo bojovat o zbylé stupně vítězů, neboť Kohout byl daleko a cílem proběhl jako první a jako celkový vítěz i vítěz kategorie mužů do 25 let.

Druhé místo si neustále držel Bouška, ale v cílové rovince byl rychlejší běžec pražských Tygrů, který tak porazil jak Boušku tak i Havlíčka, který zasluhuje velké uznání, že proběhl cílem na čtvrtém místě s velkou bolestí, opět jeho noha nevydržela. Škoda, neboť Jenda má sprintérské závěry. 

Kohout po trati soběslavskými uličkami své prvenství nepustil a v cíli, na soběslavském náměstí, vítězně protrhl cílovou "toaletní" pásku za velkého potlesku přihlížejících diváků i kamer České televize, která ze Silvestrovského běhu pořizovala pořad, který mohou diváci zhlédnout ve čtvrtek 6. ledna 2022 . Byl nejen celkovým vítězem, ale vyhrál i svou věkovou kategorii. Jeho vítězný čas byl 6:09 min. Druhý v cíli Richard El Karie měl v cíli čas 6:41 min., třetí Bouška 6:44 min. a čtvrtý Jan Havlíček 6:49 min.

V cílovém prostoru se pak na vítězné běžce "vrhli" novináři a redaktoři a pořizovali s nimi rozhovory. Při slavnostním vyhlášení převzal Ondřej Kohout originální medaili, diplom, věcné ceny a nevyhnul se ani tradičnímu focení vítěze s pohárem, kterým byl tradiční nočník, prý "Noční běh má noční pohár". Medaili, diplom a věcné ceny převzal i třetí Bouška.

Po závodě se o svém půlnočním startu vyjádřili chyšečtí běžci takto: 

Ondřej Kohout: 
"V Soběslavi mě překvapila nová trasa závodu. Tu jsem si ale před závodem proběhl s oddílovými kolegy. Start byl ve 24.00 hod. Od začátku jsem šel do čela. Soupeře jsem za sebou neslyšel už po 600 metrech. Mezičas na 1 km byl 3:02 min. Do cíle jsem doběhl suverénně s velkým náskokem. Závod se mi moc líbil. Celou dobu panovala skvělá atmosféra.

Jan Havlíček:
"Tak, jako každý rok, tak i letos jsem běžel závod o půlnoci v Soběslavi. Na závod přijel i můj oddílový kolega Ondřej Novotný, který však pro zranění nemohl startovat, ale i můj otec, moje největší podpora. Závod byl dobrý, držel jsem se oddílového kolegy Patrika Boušky a dalších závodníků, kteří běželi přede mnou. Bratranec, Ondřej Kohout, si doběhl suverénně pro první místo za doprovodu ohňostroje. Co se týče mě, doběhl jsem s bolestí nohy na čtvrtém místě hned za Patrikem.

Pořadatelem akce byl Petr Čáp a spol. a  na pořádání závodu se podílel i Veteran Car Club Soběslav. Na organizaci se také podílela, již tradičně, SK Viktoria Tábor a ke sponzorům patřily např. i restaurace v Růžku a SoStánek. 

V doprovodném programu vystoupil kouzelník Pet, který předvedl bublinovou show a v průběhu večer měl i kouzelnické představení. V programu večera se také uskutečnily dvě taneční vystoupení a ohňovou show předvedl Adam Čech.

Josef Fuka, Milevsko