Tři hrací plochy budou rozloženy na píseckém Velkém náměstí v sobotu 12. srpna, aby se zde mohl uskutečnit oblíbený streetballový turnaj. Ten od 10.30 hodin odehrají dvě kategorie - dospělí a mládež do 13 let. Na programu jsou také individuální soutěže ve smečování a v trojkách. O streetballové parádičky tedy rozhodně nebude nouze.

O završení vítězného hattricku se bude ucházet šampion posledních dvou ročníků turnaje - tým Makovců v čele s kapitánem Zdeňkem Blažkem.

„Letos s naším turnajem slavíme jubilejní desátý ročník, tak to chceme náležitě oslavit. Proto zveme všechny, kdo si chtějí zahrát nebo si zafandit, určitě nebudou litovat. Věříme, že i počasí nám bude přát a užijeme si se všemi skvělý den plný sportu a zábavy,“ vybízejí k účasti zástupci pořadatelů Petr Čáp z ALGORIT CZECH, s. r. o. a Ing. Tomáš Kočí z KOČÍ a.s., kteří budou reprezentovat svojí hrou v týmu Vinaři.

Zájemci o herní účast se již mohou hlásit, zván je každý. Stačí dát dohromady tým tří streetballistů, vymyslet trefný název a přihlásit se do 8. srpna na e-mailu streetball@koci.eu nebo na webu www.koci.eu. Hrát se bude systémem 3×3 s maximálně jedním náhradníkem v týmu. Pokud máte dotazy, pak se neváhejte obracet na Milana Matějku na telefon 731 439 613. Startovné 100 Kč na družstvo uhradíte v den konání před turnajem. Při nepřízni počasí se turnaj přesune do sportovní haly. Pozor, kapacita je omezena, s přihlášením tedy neváhejte.

Akce se uskuteční pod záštitou starosty JUDr. Ing. Michala Čapka. Výtěžek z turnaje podpoří basketbalovou mládež v Písku.

Pořadatelé jsou Sršni – basketbalový klub Písek, KOČÍ a.s. a ALGORIT CZECH, s. r. o. Partnery turnaje jsou ZIP Inzert s.r.o., Cukrárna Hraběnka Mirotice, Velkoobchod Šíma, Club New York Písek, muJRum, PROGRESS sportswear, s.r.o. a Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o.

Diana Procházková