Do akce se zapojilo devět žen a jeden muž. Vlastnoručně upečená nohavice s jedním receptem se anonymně předávala dvě hodiny před začátkem akce a byla označena číslem. K číslům byl přiřazen jmenný seznam, který se uveřejnil po vyhodnocení poroty. Nehodnotila se jen chuť, ale i vzhled.

Stejně jako minulý rok 1. místo obhájila Libuše Skalová. Základní recept měla stejný jako minulý rok. Svoje těsto zkoušela od středy do pátku, ale nakonec listové těsto kupovala. Do náplně použila nastrouhaný perník, rozinky namočené v rumu. Strouhaná jablka namíchala se skořicí a cukrem. Zdobila pekanovými ořechy a potřela vajíčkem.

Houby. Ilustrační foto.
Už rostou! Kam na Písecku vyrazit na houby? Poradí speciální mapa

Druhé místo obsadila sestra Libuše Skalové Jaroslava Kotalíková. Nic dopředu nezkoušela. Pekla celkem tři kusy. Všechny se povedly a ten nejlepší přinesla. Těsto měla kynuté, jablka strouhala. Do náplně použila mleté mandle, perníkové koření, povrch potírala směsí másla a rumu. Zdobila čerstvými jablky namočenými v agaru.

Barbora Arvaiová se umístila na 3. místě. Celkově dělala 4ks kynutého závinu, z toho se jeden vůbec nepovedl. Ze zbylých vybrala ten nejlepší. Jablka měla strouhaná s rumem, cukrem a skořicí. Potírala vajíčkem a sypala pistáciemi.

Výsledky:

1. Libuše Skalová

2. Jaroslava Kotalíková

3. Barbora Arvaiová

4. Marie Brožová a Marie Kotalíková

5. Zdeňka Hašková a Ladislava Hazlová

6. Kateřina Zedníčková a Jana Pišingerová s dcerou Ivou (8 let)

7. Jaroslav Skala

I nesoutěžící diváci na sále mohli ohodnotit dle degustace ten nejlepší. Ochutnávalo dost mužů. Nejvíce zaujmul závin od Marie Brožové. Použila rodinný více než 60letý recept. Křehké těsto, které zadělala už v pátek a nechala přes noc odležet. Jablka strouhala, rozinky máčela v rumu a zasypala skořicí s ořechy. Potírala pouze máslem. Celkem v den soutěže pekla 6ks ze 2 dávek těsta a vybrala nejvíce pravidelnou nohavici s hezkou barvou.

Pro příští rok se porota dohodla, že vyhlásí soutěž o slanou variantu.

Jana Pišingerová