Úvodní slovo pronesla žena zesnulého umělce Marie Lamrová. Expozici obrazů a grafik s příběhy, které píše samo lidství, si mohou návštěvníci prohlédnout do 14. ledna 2024.

Václav Lamr byl český výtvarník, básník, aforista a osobnost evangelikálního hnutí. Bývá také označován jako výtvarník národnostních menšin. Svými díly chtěl mimo jiné přiblížit široké veřejnosti závažná biblická témata s všelidskou platností. Vystavoval na samostatných i kolektivních výstavách nejen v Čechách, ale i v zahraničí (Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Belgie, Francie, Velká Británie, Norsko, USA).

“Václavovy obrazy jsou plné symboliky, slov i celých příběhů, hloubky a vrstev, barev a světla,/ komentuje Linda Hampl Mezrová, kurátorka Malé galerie. “Jeho technika malby je nezaměnitelně impresionistická a jemná, jindy technická a abstraktní, jindy zas ilustrující až výpravná. Z obrazů sálá jistota, radost, jasnost a humor,” dodává.

Výstavu plnou světla je možné navštívit denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin, vstupné do Malé galerie je 30 Kč, v případě zakoupení vstupenky na jakoukoli jinou výstavu ve Sladovně mají návštěvníci vstup zdarma.

Karolína Voráčková