Odpoledne se v krásně vyzdobené školní aule sešlo na 150 malých tanečníků, oblečených do vtipných a nápaditých kostýmů. Kromě tancování a veselého soutěžení se na závěr karnevalu hledali tři majitelé toho nejoriginálnějšího karnevalového kostýmu. Moderování se ujala paní vychovatelka Kateřina Pokorná, aulu zvučil a osvětloval opět Honza Červenka.

Na karneval jsme se všichni poctivě připravovali a v odděleních společně vyráběli i barevnou výzdobu tanečního sálu – šašky a klauny všech velikostí a z různých materiálů. Také jsme pilně nacvičovali oblíbené tance – Makarenu a Ptačí tanec. Ty měli všichni zúčastnění během karnevalu také společně předvést a povedlo se jim to opravdu výborně. Kromě „synchronizovaného“ tančení jsme si zatancovali i jinak a všichni také rádi poměřili své síly v soutěžích, které pro ně paní vychovatelky připravily.

První z nich byla taneční – tanec dvojic s balónkem, který jim nesměl během celé písničky upadnout na zem. Přestože si nemohly pomáhat rukama a nebyl to jednoduchý úkol, téměř všichni v něm výborně obstáli. Druhá soutěž byla sportovnější - bláznivá štafeta s balónky. Věřte, že skákat v roztodivných kostýmech a přitom držet mezi koleny balónek není jednoduché. Protože má naše družina celkem 8 oddělení a soutěžit chtěli všichni, celá aula dlouho zněla hlasitým povzbuzováním a fanděním. Poslední soutěž byla opět ve sportovním duchu – podlézání nataženého švihadla, jehož výška se po každém kole snižovala. Kdo se švihadla dotkl tělem nebo kostýmem, vypadl ze hry. V této soutěži po právu zvítězila žákyně první třídy, která byla nejen malá, ale hlavně velmi šikovná.

Nejtěžší úkol ale čekal na paní vychovatelky, které pro letošek zvolily jednotný dress code – kostým dominových kostek s puntíky, odpovídajícími číslu svého oddělení školní družiny. Určit tři nejoriginálnější masky byl úkol nelehký. Kromě pohádkových postav, zvířátek, profesí a jiných klasických kostýmů jsme letos na parketu mohli poprvé vidět některé domácí spotřebiče, školní pomůcky, jídlo, živly, netradiční zvířata a moderní filmové hrdiny. Například pračku, ledničku, mléko, bonbón, chobotnici, ovci, oheň, budík, pastelky, Mimoně nebo Trolla. Vybrat nejlepší tedy nebylo jednoduché.

Po dlouhém rozhodování poroty se letošním, zcela jednoznačným, vítězem stala Pračka, s jejíž výrobou pomohl vítězce tatínek, na druhém místě se umístila dokonalá Pipi, dlouhá punčocha, do jejíhož kostýmu se oblékl prvňák – kluk, a třetí místo obsadil Táborový oheň – maska, kterou si medailistka vyrobila ve školní družině sama a jejíž součástí byla rovněž dokonalá napodobenina opékaného buřtu.

Vítězové obdrželi hezké věcné ceny a odměnu dostali také ostatní finalisté. Velké poděkování patří rodičům našich žáků, kteří se podíleli na výrobě originálních masek a karnevalových kostýmů. Prokázali tak nejen svoji fantazii, tvořivost a zručnost, ale také smysl pro humor a pozitivní vztah, který mají k naší školní družině a její činnosti.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě a organizaci našeho karnevalu podíleli, našim žákům za pěkné chování a spolupráci během celé akce a také jejich rodičům – díky jim všem byl totiž náš letošní karneval opravdu výjimečný.

Radka Zapletalová