Rok 2024 poplyne v královském městě Písek ve znamení vody a starobylé tradice stavění a plavení vorů jako součást zbrusu nově uznaného kulturního dědictví UNESCO. Tak jak se magická řeka Otava vine naším krásným městem, bude se 13. února vinout jeho ulicemi tradiční masopustní průvod, který pořádá Základní škola Svobodná Písek.

Zveme všechny vodníky, vodnice, půvabné vodní víly, piráty, námořníky a vůbec všechny maškary na oslavu Masopustu. Barevný průvod vyrazí do píseckých ulic v 15.45 hodin od základní školy Svobodná v Šobrově ulici kolem Olympie do vnitřního města. Zastaví se u Floriána a bude pokračovat ke starému mostu na prostranství před domem U slona, kde tanec s medvědem slavnostní procesí zakončí.

Přijďte si s námi zasoutěžit, zazpívat, zatančit, pochutnat si koblize a užít si dobrou náladu v radosti veselého reje. Průvod je pořádán za podpory města Písek.

Mirka Ryjáčková

Také pořádáte masopust a chcete zveřejnit pozvánku? Máte fotky a videa, jak jste se bavili? Pochlubte se ostatním. Pište na redakce.pisecky@denik.cz