Taneční školu opět vedla zkušená lektorka Gabriela Kroutilová (absolventka taneční konzervatoře Duncan centre Praha) společně s lektory z TK Torra Písek (Tamara Houdková Veselá - držitelka mezinárodní třídy v latinskoamerických a standardních tancích, trenérka a porotkyně III. třídy) a další.

Tématem letošní školy byly Taneční zahradnice. Cílem bylo probudit spící květinové víly péčí o vlastní zahrádku, bylinky a květiny. Dívky si vyrobily květináče s květinami a se zdobením, naučily se aroma masáže, ale hlavně tancovaly. Letní taneční škola se konala po pět dní v Kulturním domě v Písku vždy od 8 do 16 hodin, všechny frekventantky měly zajištěny dvě svačiny, oběd a pití. Kromě tance nechyběly tematické vycházky po Písku a ruční tvoření.

Vyvrcholením školy byl závěrečný dvouhodinový Zahradnický bál, který se vydařil a všechny dívky si jej náležitě užily, stejně jako do posledního místa diváky zaplněný velký sál kulturního domu. Děvčata předvedla naučené tance, největší úspěch opět sklidily Rakeťák, Macarena, Letkis, Slunečné léto, Cha cha, Flamenco, Skokovka a další. Velký potlesk přítomných diváků sklidila ukázková taneční a baletní vystoupení na hlavním pódiu v podání starších dívek - asistentek hlavní lektorky a několika účastnic školy. Poté všechny dívky převzaly od květinové víly prstýnky, absolvovaly několik soutěží o ceny a na závěr každá převzala společnou fotografii všech letošních účastnic Letní taneční školy v Písku.

Stejně jako v předchozích letech se ani tentokrát závěrečné loučení neobešlo bez slz, některá děvčata si vyměnila na památku drobné dárky a slíbila si, že příští rok se v píseckém kulturním domě opět sejdou.

František Bořánek, Písek