První se uskutečnil hned na začátku měsíce na Šumavě v Novém Dvoře, kam vyrazily třídy 7. B a 7. C. Na druhý kurz se týden před jarními prázdninami vypravila třída 7. A, kterou doplnilo několik žáků z 8. třídy.

Letos poprvé si tito sedmáci vyzkoušeli lyžování ve skiareálu Paseky nad Jizerou. Podmínky pro lyžování nebyly úplně ideální. Na Šumavě měli sněhu trochu více a lyžovali téměř každý den, i když třeba v dešti. V Jizerských horách se musely děti i s učiteli vypořádat nejen s deštěm, ale i větrem, mlhou a nedostatkem kvalitního sněhu.

Přesto všechny tři sedmé třídy prožily týden, na který se nezapomíná. Někteří stáli na lyžích úplně poprvé a naučili se základy sjezdového lyžování. I když sněhu bylo pomálu a bohužel se nemohlo vždy lyžovat podle plánu, počet hodin strávených na sjezdovce rozhodně nebyl malý.

Nechyběly ale ani pěší výlety, výšlapy do hor, společné hry a diskotéky. Ve třídách se tak upevnily vazby a přibyly společné zážitky, které jsou velmi důležité pro budování správně fungujícího kolektivu.

Veronika Pauknerová