Po půl roce, kdy gymnazisty v Písku navštívili studenti francouzského gymnázia v týdnu od 7. 10. do 14. 10. si tak mohli sami na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je žít s cizí rodinou v cizím městě.

Nejen že žili s rodinami již předem určených korespondentů, ale sami se stali součástí jejich každodenního života. Týden studenti píseckého gymnázia strávili poznáváním francouzské kultury a jazyka, který již třetím rokem studují. Na jeden den se také stali studenty zdejšího gymnázia, seznámili se s jiným přístupem k výuce a zažili i vyučování předmětů, které na škole nemají např. španělský jazyk či filozofii. Nenavštívili pouze Paříž, ale také Štrasburk a Provins.

Vydali se i na hrad Guédelon, kde byli svědky stavby hradu středověkým postupem, zámky Fontainebleau a Vaux le Vicomte, mohli si tak rozšířit své znalosti o historii Francie. V sobotu strávili svůj poslední volný čas s rodinami a jejich korespondenty. Francouzští studenti si tak pro ně mohli vymyslet svůj vlastní program jako třeba návštěvu večerní Paříže s nasvícenou Eiffelovou věží.

Anna Kuchtíková 3.F