A proč právě hospicu Athelas?

Ztráta blízkého člověka patří k tomu nejbolestivějšímu, co nás v životě potkává, a pracovníci hospicu se snaží rodinám s respektem naslouchat a pomáhat. Hospic Athelas poskytuje rodinám psychickou i praktickou podporu. Darovaná částka může přispět na péči o pacienty, ulehčit práci nejen všem lékařům, ale i sestřičkám a celému hospicovému týmu, který se o pacienty obětavě stará. Spolupráce s hospicem Athelas nám dala šanci rozšířit naše podnikání o lidský rozměr.

Čím se společnost BeneVia zabývala?

Studentky Společnosti BeneVia: Adéla Janusová, Kateřina Tomsová, Hana Drholcová, Klára Ondoková, Marie Šálková, Lucie Janovská a Jan Alexandr Machálek

Chtěli jsme snížit podíl chemických prostředků v domácnosti, proto jsme se rozhodli vyrábět ekologické tablety do myčky a ekologické čisticí spreje, a to bez zbytečné chemie. Dalším předmětem našeho podnikání byla výroba dárkových předmětů z pryskyřice. Celý rok jsme se snažili aplikovat své teoretické znalosti získané ve škole v praxi. Začali jsme podnikatelským záměrem, zvolili si název a vytvořili logo, určili si segment trhu, hledali prodejní příležitosti, založili e-shop… a celý školní rok podnikali. Zjistili jsme, že prosadit se na trhu a dělat skutečný byznys není vůbec jednoduché. Přesto jsme byli velmi úspěšní. Důkazem jsou naše úspěchy, jako např. v soutěži nejlepší logo, kde jsme obsadili první místo v Jihočeském a Plzeňském regionu. Dále v celorepublikové konkurenci jsme se umístili na prvním místě v kategorii nejlepší e-shop a na třetím místě v kategorii finanční řízeni (výroční zpráva).

Celou činností nás provázela naše paní učitelka Ing. Daniela Fořtová, pomáhali i externí konzultant pan Tomáš Urban ze společnosti ABRA a paní Kateřina Literáková z domácího hospicu Athelas. Celý vzdělávací program JA Studentská firma zaštiťuje nezisková organizace JA CZECH. Všem patří veliký dík za to, že jsme získali cenné zkušenosti a že jsme mohli nahlédnout do světa podnikání.

Studentky Společnosti BeneVia