Dopolední závody pro všechny věkové kategorie svými slovy zahájil sepekovský starosta Michal Koutník. Za poměrně příjemného počasí, a v příjemné atmosféře, si mladí atleti z chyšeckého atletického oddílu vedli velmi dobře.

Z chyšecké skupinky trenéra Michala Háši se na startovní čáru závodu na 200 m ve společné kategorii mini přípravek nejprve postavila Natálie Skálová. Její start byl výborný a po celou trasu svého běhu nebylo pochyb o jejím vítězství a tak pomyslnou cílovou pásku proběhla na prvním místě a pro chyšecké barvy tak získala první zlatou medaili.

V dalším průběhu dopoledního silvestrovského programu se také prezentovali atleti z trenérské skupiny Josefa Fuky. Ve společné kategorii mini přípravek chlapců na 300 m se na startovní postavil Tomáš Hejhal. Ten však vysloveně na startu ještě spal. Po startovním výstřelu vůbec nereagoval, že jeho soupeři již vyběhli na trať a teprve po chvilce se rozběhl na trať jako poslední závodník. Začala jeho stíhačka za svými soupeři, v polovině trati se propracoval na průběžné třetí místo, které držel až na cílovou čáru. To však neuhájil, když přesně v cíli ho předběhl jeden ze soupeřů. Při slavnostním vyhodnocení se však postavil na stříbrný stupínek neboť pořadatelé ve společných bězích vyhodnotili pořadí dle jejich kategorií.

Ve společném závodě mladších mužů, juniorů, dorostenců a starších žáků na 1200 m startovali z chyšeckého oddílu bratří Patrik a Matěj Bouškovi. Starší žák Matěj Bouška mohl běžet podle propozic kratší trať 900 m, ale s bráchou si zaběhl delší distanci. V tomto společném běhu byl bezesporu favoritem starší Patrik Bouška. Ten však měl v nohou půlnoční silvestrovský běh na 2023 m v Soběslavi a do postele se tak dostal až ve tři hodiny ráno. Roli favorita závodu se však zhostil na jedničku a závod bezpečně vyhrál. Po závodě sdělil: "V táhlém kopci kolem kostela mě začaly táhnout nohy ze soběslavského běhu, ale jinak se mi běželo výborně."

Ve své kategorii tak získal pro Chyšky druhou zlatou medaili. Jeho mladší bratr Matěj Bouška, účastník loňské olomoucké Letní olympiády dětí a mládeže ve skoku vysokém, si po roce opět vyzkoušel sepekovský silvestrovský běh. V loňském ročníku doběhl na prvním místě a v letošním ročníku chtěl vítězství zopakovat. Po společném startu se pohyboval ve skupince běžců bojujících o medailová umístění. V závěru se vypracoval na celkové třetí místo a cílem proběhl jako první ve své kategorii starších žáků.

Při slavnostním vyhodnocení pak byl odměněn za první místo ve své kategorii. Další zlatá medaile pro chyšeckou atletiku. A to ještě nebylo všechno.

V kategorii starších mužů totiž startoval v běhu na 1 500 m i trenér Michal Háša. Na trati si počínal velmi dobře a svůj závod vyhrál přesvědčivým způsobem stylem start-cíl. Chyšecká minivýprava si tak z poutního místa odvezla čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili."OU"Ods.