Této možnosti využil i chyšecký atlet Matěj Bouška, který od 1. ledna 2023 již závodí v kategorii starších žáků a v této kategorii bude soutěžit s chlapci o rok staršími.

Pořadatelem závodu byl místní táborský atletický oddíl TJ VS Tábor. Ten pro starší žáky vypsal dvě disciplíny, 60 m př. a 60 m.

Na snímku je vítězný Matěj Bouška v běhu na 60 m př.Na snímku je vítězný Matěj Bouška v běhu na 60 m př.Zdroj: Josef Fuka

Matěj se k závodům dostavil po hokejovém tréninku a jeho první disciplínou byl překážkový běh na 60 m. Proti loňskému roku, kdy běhal šest překážek vysokých 76,2-7,7cm, musel ve své nové věkové kategorii zdolat pět překážek vysokých 83,8 cm. To se mu napoprvé podařilo poměrně dobře a v cíli byl první v čase 11,40 sec. Tento čas je jeho ustavujícím osobním rekordem na této trati a v průběžných letošních halových tabulkách Jč KAS starších žáků se zařadil na čtvrté místo. Pořadatel překvapil závodníky tím, že hned po doběhu do cíle obdržel vítěz pohár a věcnou cenu.

Druhou disciplínou, kterou Matěj absolvoval, byl hladký běh na 60 m. V rozběhu měl pomalý start a v cíli skončil na čtvrtém místě v čase 9,18 sec. Ve finálovém běhu pak obsadil rovněž čtvrté místo, čas však byl horší 9,29 sec.

Matěj si tak ze svého letošního prvního startu ve starší kategorii vybojoval první a čtvrté místo.

Josef Fuka