Městys Bernartice a Heligónkářská liga opět po roce uspořádali v letním amfiteátru u sokolovny festival malých dechovek, 16. ročník se konal tradičně druhou srpnovou sobotu 12. 8. 2023. Za krásného počasí ve stínu vzrostlých lip zahrály všem příznivcům a milovníkům hezké české písničky čtyři skvělé kapely: Hořovická osma z Hořovic, Netolička z Netolic u Českých Budějovic, Toulavá kapela z Rožmitálu pod Třemšínem a Myslivecká kapela Atlas z Horšic. Celý průběh hudebního setkání moderovala úžasná Jana Filinová.

Hudebně-zábavné pořady Heligónkářské ligy jsou svým programem pestré a zajímavé. Mimo jiné se konala oblíbená divácká soutěž o nejpozoruhodnější účinkující kapelu s názvem „Cena sympatie“. Hlasování diváků bylo velmi vyrovnané a zmíněnou cenu sympatie získala Myslivecká kapela Atlas Mirka Čepického před temperamentní Toulavou kapelou Josefa Janouška. Všechny divácké vstupenky byly slosované o pěkné hudební nosiče a kalendáře. Celé odpoledne bylo v Bernarticích nádherné bez jediné chyby. Krásné letní počasí a nádherná lidová muzika vytvořily úžasnou atmosféru. Určitě nikdo z diváků nelitoval výletu do Bernartic na již tradiční a přátelský festival dechové hudby.

Vážení přátelé, již nyní vás srdečně zveme na 17. ročník bernartického festivalu malých dechovek, který se uskuteční v sobotu 10. 8. 2024. Opět uděláme maximum pro to, aby se vám v Bernarticích líbilo, abychom pohladili vaše srdce krásnou českou muzikou a tím jste aspoň na chvíli zapomněli na všechny starosti všedních dnů. Těšíme se na přátelské setkání s vámi v Bernarticích 10. 8. 2024!

Josef Janoušek