Návštěvníci se mohou těšit na přiblížení dalších technických památek z různých  okresů jižních Čech. Dozví se o dolech na kaolin u Hosína na Budějovicku, určitě zazní i zmínka o bývalých antracitových dolech u Chotýčan, dozvíme se i zajímavosti z historie bývalé Pernerovy zvonárny v Českých Budějovicích.
Na Táborsku nás autor seznámí například s historií vodárenských věží v Bechyni, s historií dolování stříbra na Mladovožicku, s minulostí 1.elektrické dráhy na území Rakouska-Uherska, trati Tábor-Bechyně a zároveň i s táborskou Křižíkovou elektrárnou a řadou dalších zajímavostí.

Řeč bude i o technických památkách a zajímavostech Českokrumlovska – např. o dobývaní grafitu v okolí České Krumlova a Lipna, nebo o historii elektrárny pod Dívčím kamenem. Určitě padne zmínka také o elektrárně Čertova stěna mezi Vyšším Brodem a Loučovicemi a mnoha dalších zajímavých místech.

Beseda bude doplněna o promítání fotografií a zároveň bude možné koupit si i knihu o technických památkách Písecka a Strakonicka právě od Josefa Bílka.

Pokud vás téma zaujalo, přijďte ve středu 26. ledna 2022 v 18 hodin. do Loutkového sálu Domu kultury Milevsko, kde se beseda uskuteční.

Martina Kortanová, DK Milevsko