Po loňských mimořádných úspěších, které byly korunovány dvěma tituly ze světových soutěží, se svěřenkyním Petry Jandové vstup do nové soutěžní sezony skvěle vydařil. Se sportovním náčiním baton (mažoretková hůlka) se v pohárových a kvalifikačních kolech celostátních soutěží umístily na předních příčkách a ve všech kategoriích vybojovaly postup na Mistrovství České republiky, které se uskuteční ve dnech 25. a 26. května v Karviné.

Tým nejmladších little kadetek se pro letošní sezonu rozrostl o šest nových členek, a tak se nově účastní soutěží v kategorii velkých formací. Jejich bezchybné ztvárnění roztomilých soviček nadchlo nejen diváky, ale také odbornou porotu, která jejich výkon ocenila druhým místem na pohárové soutěži O Blatenskou růži a o týden později prvním místem v kvalifikačním kole v pražském Radotíně.

Lucja Klenovcová z Písku oslavila sté narozeniny.
Lucja Klenovcová z Písku oslavila sté narozeniny. Gratulujeme!

Pódiovou choreografii týmu juniorek, soutěžící již tradičně v kategorii velkých formací, ocenili porotci pohárové soutěže v Nýrsku i kvalifikačního kola v Radotíně vynikajícími třetími místy. K tomuto skvělému umístění přidaly juniorky v Radotíně zlaté medaile za pochodové defilé.

V soutěži jednotlivců se skvěle dařilo Gabriele Horkové, loňské vítězce světového poháru v kategorii junior, která vyhrála pohárové soutěže v Nýrsku a Blatné a v kvalifikačním kole v Chotěboři získala stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii sbírala pódiová umístění také Terezie Keclíková. Ta získala stříbrnou medaili na pohárové soutěži v Blatné a v pražském Radotíně vybojovala v nabité konkurenci skvělé třetí místo.

Na náplavce u Kamenného mostu už vznikají sochy z písku.
Na náplavce u Kamenného mostu už vznikají sochy z písku. Tématem je voroplavba

Vynikajícími výkony vstoupily do nové sezony i loňské mistryně světa v kategorii duo formace Gabriela Horková a Kristýna Vachtová, které se v Blatné umístily na druhém místě a v pražském Radotíně získaly bronzové medaile.

Píseckému publiku se juniorky i little kadetky představí v pondělí 29. dubna v rámci Mezinárodního dne tance v Palackého sadech. Budeme se těšit na vaši podporu a věříme, že se nám na dosavadní úspěchy podaří navázat i na květnovém finále Mistrovství České republiky v Karviné.

Přehled výsledků:

Pohárová soutěž Nýrsko: 1. místo: Gabriela Horková – sólo junior baton

3. místo: juniorky - velká formace baton (pódiová choreografie)

Pohárová soutěž O Blatenskou růži: 1. místo: Gabriela Horková – sólo junior baton

2. místo: Terezie Keclíková – sólo junior baton

2. místo: Gabriela Horková + Kristýna Vachtová – duo junior baton

2. místo: little kadetky – velká formace baton

4. místo: juniorky – velká formace baton

Kvalifikační kolo Chotěboř: 2. místo: Gabriela Horková – sólo junior baton (postup do finále MČR)

Kvalifikační kolo Radotín: 1. místo: little kadetky – velká formace baton (postup do finále MČR)

1. místo: juniorky - velká formace baton pochodové defilé (postup do finále MČR)

3. místo: Terezie Keclíková – sólo junior baton (postup do finále MČR)

3. místo: Gabriela Horková + Kristýna Vachtová – duo junior baton (postup do finále MČR)

3. místo: juniorky - velká formace baton pódiová choreografie (postup do finále MČR)

Mažoretky Písek