Se začátkem pořadu ve 14 hodin se v místní sokolovně rozezněly první tóny krásné lidové muziky. Program byl bohatý, pestrý a zajímavý, jako každý rok. Na Letošní ročník potvrdilo účast celkem dvanáct skvělých heligónkářských interpretů jednotlivců, dvojic i vícečlenných uskupení včetně temperamentního vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška z Rožmitálu pod Třemšínem, která celý festival zahájila a ukončia. K tanci, zpěvu a dobré pohodě hráli od srdce všichni účinkující.

Ocenění za první místo v divácké soutěži „cena sympatie“ o nejpozoruhodnějšího účinkujícího harmonikáře získalo skvělé duo otec a syn Luděk Horáček a Daniel Horáček z Vlastějovic u Zruče nad Sázavou, druhé místo obsadil mladý začínající heligónkář Slávek Mathauser z Trhanova u Domažlic a na třetí místo letos vynesly divácké hlasy výborné duo Šumaváci ze Strakonic, jmenovitě Janu Bečvářovou a Bohuslava Chuma.

Celý průběh hudebního odpoledne v Bernarticích provázela milá a sympatická moderátorka Jana Filinová. Asi uprostřed hudebně-zábavného pořadu proběhlo slosování diváckých vstupenek, kdy šťastní výherci získali zvukové hudební nosiče CD a kalendáře od heligónkářské ligy.

Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět ukázali, že lidová hudba může nabídnout nezapomenutelné zážitky v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké uznání za podporu této kulturní akce patří všem partnerům: Městys Bernartice, Heligónkářská liga a restaurace Sokolovna Bernartice - Anna Suchanová.

Všechny milovníky tohoto žánru srdečně zveme na 14. ročník bernartického festivalu harmonik a heligónek, který se bude konat v sobotu 22. února v Sokolovně Bernartice.

Mimořádné poděkování si zaslouží věrní příznivci našich heligónkářských a harmonikářských pořadů. Na další setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou se těší všichni pořadatelé i účinkující.

Josef Janoušek, Heligónkářská liga