Soutěžilo se v umění sebeobrany Taekwon-Do ITF ve třech disciplínách: v boji, sestavách a nově v DO. Hostem turnaje byl starosta města Písku Michal Čapek, který nám pomohl připravit prostory pro turnaj, zahájil spolu s panem trenérem Stanislavem Hlinkou úvodní ceremonie a starosta dále podepsal diplomy za hostící město Písek. Poté obdržel od organizátora spolku Rytířů menší dárek.

Turnaj byl unikátní v rámci společné účasti se závodníky, kteří mají i zdravotní znevýhodnění. Bylo možné vidět velmi pěkné výkony závodníků, kteří dokázali nejdříve zvítězit sami nad sebou, i když jsou mnohdy ohraničeni znevýhodněním.

V průběhu turnaje měl každý možnost pocítit, jaké je to vyhrát, prohrát a obdržet odměnu např. diplom, medaili dle umístění v turnaji. Šampiónem turnaje se stal Tomáš Urych, který se umístil na dvou prvních místech v zápase, sestavách, a Jana Poštulková, která se umístila na prvním místě v nové disciplíně DO. Velmi hezké výkony předvedl David Housar, kterému se povedlo získat dvě medaile za umístění na druhém, třetím místě. Velkým překvapením byl úspěch Michaela Jirouta (podařilo se mu získat v oddíle rytířů statut rytíře-kavalíra), který se umístil na velmi pěkném třetím místě z celkového počtu sedmi závodníků. Březnický oddíl byl také velmi úspěšný. Vladimír Poštulka junior se umístil na druhém místě v boji a Vladimír Poštulka senior se umístil na třetím místě v sestavách.

Účast na turnaji je velmi důležitou součástí cvičení v Taekwon-DO ITF. Skrze prožitek dochází k vnitřnímu a vnějšímu rozvoji osobnosti, dovedností, občas může dojít k aha momentům, jenž mohou rozvinout člověka jako celek s uvědoměním si emocí a svých pocitů. Turnajem se prolínala koncepce adapted Taekwon-DO a zásady zdvořilosti, čestnosti, vytrvalosti, sebeovládání a nezdolného ducha. Bylo zřetelně znát, že není lehké během turnaje se těmito zásadami řídit. Prožili jsme velký den s ostatními závodníky turnaje. Následně jsme si mohli užít program slavností města Písek a navštívili místní výborné restaurace a zmíněný program slavností s lázeňskou procedurou. Písek je velmi hezké historické město, kde se návštěvník cítí příjemně.

Děkujeme panu starostovi města Písku a organizaci Sokol za umožnění tohoto turnaje v místní tělocvičně.

Stanislav Hlinka