V rámci masopustního týdne, který každoročně pro děti v mateřské škole v Čimelicích připravujeme, se všichni seznamují s lidovými tradicemi a zvyky masopustu, sahajícími až do dob pohanských.

Vyrábějí si jednoduché karnevalové masky, prokazují svého sportovního ducha při různých soutěžích. Vyvrcholením této akce je tradiční maškarní karneval, na který se všechny děti velice těší.

Již od rána do mateřské školy přicházely různé bytosti – malíř J. Lada, princezny Elsy, květinové víly, motýlci, berušky, Chase, Popelka, Sněhurka, mušketýři, různá zvířátka, Karkulky, Batmani, Spider-Mani, policajti, piráti či opraváři…

Ke spolupráci na zajištění této akce jsme pozvali Honzu Krejčíka v podobě klauna, který si pro děti připravil několik oblíbených písní a soutěží. Při nich se děti pohybově vyžily. Největší atrakcí maškarního reje byly nafouknuté balónky, s kterými se děti dostatečně vydováděly.

Na památku na tento den dostaly děti bublifuk, medaili, balónek a pár sladkostí. Akce se dětem velice líbila, domů si odnesly nezapomenutelný zážitek z prožitého dopoledne.

Jitka Nosková