Na Žij pohybem začínala nejstarší děvčata se sestavou fitness pod názvem Flash. Získala třetí místo v lize C. Choreografii připravila Kateřina Polanská.

Odpoledne začala opět starší děvčata. Ema Kolářová, Anna Šimíková, Sára Nosková, Monika Janovská, Kristýna Vlčková a Natálie Hřebejková, která cvičila již dopoledne (sestavu Flash) a k nim se přidala Anna Gornická, Andrea Strnadová, Barbora Dragounová, Julie Čížková, Sára Beranová, Barbora Školaudyová, Nikol Hřebejková, Kristýna Volfová, Veronika Opelková, Kateřina Podrová. Sestavu pod názvem „Jumanji vítejte v džungli“ připravila opět Kateřina Polanská. Od minulých závodů se děvčata polepšila a získala druhé místo.

Poté nastoupily mladší dívky Adéla Kačírková, Nikola Bryndová, Elen Kázecká, Anežka Kozelková, Žofie Čížková, Nella Kabourková, Michaela Tejnorová, Vanesa Bryndová, Kateřina Coufalová, Valentýna Křiváčková, Viktorie Nosková v choreografii Karolíny Šarešové a Veroniky Lingánové s názvem „Coco“. Po zlatém výkonu z tělocvičny „Začni s mistry“ je jiní rozhodčí se závodů“ Žij pohybem“ ocenili až na třetí místo. Ne že by jejich výkon byl horší, naopak, ale každá soutěž má trochu jiná pravidla a hlavně rozdělení věkových kategorií podle průměru věku v daném roce. A naše děvčata jsou nejmladší ve skupině.

Na závodech Začni s mistry začínala od rána soutěž gymnastického aerobiku jednotlivců. Nejúspěšnější byla Elen Kázecká, která svou skupinu vyhrála. Úspěchem je i páté místo Nelly Kabourkové, která stejně jako Michaela Tejnorová závodila samostatně úplně poprvé. Ta samá děvčata se předvedla ještě jednou a to Elen, Nella a Anežka Kozelková ve trojici (mini tým), která získala první místo ve své nejmladší kategorii.
Ve starší kategorii jako pětička (maxi tým) se spojila Michaela, Anežka a s nimi Žofie Čížková, Adéla Kačírková a Nikola Bryndová a bylo z toho třetí místo. Pod všechny choreografie se podepsala Vendula Walterová, Michaela Čechová a Jaroslava Benešová.

Kromě Míši, která se později ještě vracela zpátky, se všichni přesunuli na soutěž Žij pohybem, kde závodnice předvedly již zmíněnou sestavu Coco. Po sestavách ATS (aerobik team show korespondují s daným tématem) přišly na řadu opět sporťáky. Od nejmladších a to: jednotlivci Elen Kázecká druhé místo, trojice- Elen, Nella a Anežka opět první místo, čtveřice – Michaela, Žofie, Adéla a Nikola, získala druhé místo.
Ve starší kategorie nad 10 let předvedla svou sestavu Kateřina Podrová a Julie Čížková - holky byly páté. A jako poslední se dostala na řadu dvojice a jednotlivci v nejstarších kategoriích. Choreografií sester Kutějových ve dvojici zacvičila Barbora Králová a Tereza Šejnohová a získaly již po druhé zlato. Stejně jako Tereza v jednotlivcích, která již okolo deváté hodiny večerní vyhrála svou kategorii a získala poslední medaili velmi úspěšného dne.

Je třeba pochválit pořadatele obou závodů, že se dokázali domluvit o časovém harmonogramu a sestavili je tak, že se přejezdy mezi tělocvičnami zdařilo výborně zkloubit což bohužel není samozřejmost.

 

Na fotografii Jaroslavy Benešové jsou zleva nahoře choreografky Karolína Šarešová a Veronika Lingánová.
Střední řada zleva: Kateřina Coufalová, Anežka Kozelková, Nikola Bryndová, Žofie Čížková, Adéla Kačírková a Elen Kázecká.
Řada před zleva: Michaela Tejnorová, Nella Kabourková, Vanesa Bryndová a Valentýna Křiváčková. Dole Viktorie Nosková

Za zaslání článku děkujeme Ivaně Pasauerové