Atletický stadion v Houštce ve Staré Boleslavi byl vybudován v roce 1950 a bylo na něm vytvořeno neuvěřitelných 32 světových rekordů a nejlepších světových výkonů, jeden rekord evropský a více než 120 rekordů národních.
V roce 1999 byl na stadionu v Houštce, za přítomnosti olympionika XX. století Emila Zátopka, odhalen památník s jeho basreliéfem na počest světových rekordů, které v Houštce zaběhl. Od této události nese areál jeho jméno.

V roce 2001 bylo z původní 364m dlouhé škvárové dráhy vybudováno moderní atletické zařízení s umělým POLYTANOVÝM povrchem odpovídající standardu IAAF s oválem 400m dlouhým s osmi drahami v rovince a šesti po obvodu. Současně byly vybudovány i moderní sektory pro technické disciplíny.

A právě na tento stadión se vydal 23. července 2021 chyšecký vytrvalec Ondřej Kohout, aby zde do 8. srpna 2021 absolvoval své atletické soustředění.
A zde jeho vyjádření k této události:
"Na soustředění jsem odjel 23. července 2021. Hned po příjezdu, a ubytování, jsem si šel zaběhnout na místní cyklostezku, která vedla kolem řeky Labe. Bylo tam poměrně rušno, hlavně cyklisté a bruslaři. Ještě ten samý den jsem si byl projít pěti kilometrový okruh, který vedl od stadiónu kolem starých Slunečních lázní a bývalých vysokoškolských kolejí. Pak jsem pokračoval Houšteckou alejí, poté kolem Labe po polní cestě asi dva kilometry. Dále jsem běžel kolem hlavní silnice zpět na stadion.
Tuto trasu jsem běhal skoro každé ráno. Na ubytovně, která byla asi dvacet metrů od oválu, jsem byl ubytovaný na jednolůžkovém pokoji s koupelnou, lednicí a televizí. Televize, v době mého volna, byla nezbytná pro sledování LOH v Tokiu. Pokoj se mi moc líbil. Byl tak akorát pro jednoho. Na jídlo jsem chodil do tří kilometry vzdálené čínské restaurace. Vařili tm skvěle. Jídla byla spíše dietní, tak že jsem se na odpoledním tréninku cítil vždy lehký. Trénoval jsem většinou dvakrát denně, někdy i třikrát. Z toho jsem devětkrát trénoval na ovále. Tréninky bla zaměřeny spíše rychlostně. Za necelých sedmnáct dní jsem naběhla 293 km. Soustředění jsem si moc užil."

Josef Fuka, Milevsko