Vyhlášení již 21. ročníku ankety Atlet roku Jihočeského krajského atletického svazu 2022 se uskutečnilo v pátek 27. ledna 2023 v hotelu Budweis v Českých Budějovicích. Rozhodovalo se podle tipovacích lístků zástupců jednotlivých jihočeských atletických oddílů, které zpracoval a zveřejnil statistik Jihočeského krajského atletického svazu (JčKAS) Václav Tipka. Vyhlašovaly se kategorie od mladšího žactva až po muže a ženu a proběhlo i tradiční vyhlášení celkově pěti nejlepších atletů bez rozdílu kategorie.

Je potěšitelné, že mezi atlety, kteří dostali hlasy od zástupců jednotlivých jihočeských atletických oddílů a umístili se ve své věkové kategorii mezi nejlepšími třemi atlety, je exmilevská atletka Adéla Záhorová, nyní TJ VS Tábor. Tato nadějná jihočeská atletka v kategorii žen obsadila první místo, když obdržela celkem 40 bodů a obhájila tak loňské prvenství. Vloni získala 58 bodů a předloni byla druhá s počtem 28 bodů.

V kategorii juniorek získala milevská Pavla Molíková jeden bod a ve své kategorii obsadila 5. místo a v kategorii mladších žáků chyšecký Matej Bouška se třemi body skončil na 6. - 7. místě.

Děkujeme Josefu Fukovi za zaslání příspěvku.