Letošní městská slavnost „Dotkni se Písku“, která se bude konat na několika scénách, čerpá z úryvku ze Šrámkovy básně Písecká „Je to Písek, je to zas on“.

V průběhu slavností, tedy jak v pátek, tak i v sobotu, bude pro děti i dospělé přímo na Havlíčkově náměstí připravena, kromě bohatého programu, i řada interaktivních her, soutěží a aktivit pro děti i dospělé. Také zde potkáte pouliční muzikanty, flašinetáře, flamendry, ale i dámy a slečny oděné v krásných a bohatě zdobených šatech.

Vystoupí Michal Hrůza.Vystoupí Michal Hrůza.Zdroj: Archiv města Písku a destinační společnosti Píseckem s.r.o.

Na své si přijdou i hudební fanoušci, na městské slavnosti v pátek v Palackého sadech vystoupí Michal Hrůza a kapela MYDY. Michal Hrůza, respektovaný skladatel, zpěvák a hudebník, nabídne jak písničky důvěrně známé z rádií a předních příček hitparád, tak i nové skladby ze zatím posledního alba Světlo do tmy. Návštěvníci se dočkají známých songů, jako je Napořád, Pro Emu nebo Zakázané uvolnění.
Těšit se můžete i na MYDY show! Mydy je česká původně elektro swingová hudební skupina, která hraje zábavný, chytlavý ale přitom propracovaný a inteligentní electropop s řadou odkazů na různé retro styly. Dnes svůj styl označují jako glamtronic, elektro-popový koktejl doprovázený extravagantním vizuálním stylem, který korunuje nepřehlédnutelná zpěvačka a textařka Žofie Dařbujánová.

Energická Petra Janů rozezpívá Palackého sady.Energická Petra Janů rozezpívá Palackého sady.Zdroj: Archiv města Písku a destinační společnosti Píseckem s.r.o.

Na koncert několikanásobné zlaté slavice a dámy s rockovou minulostí, profesionální prvotřídností a neobyčejným hlasem, se mohou návštěvníci těšit v sobotu 11. června. Petra Janů zazpívá nejznámější hity "Není mi už sedmnáct", "Moje malá premiéra", "Říkej mi", "Jedeme dál" a další. Radost jistě udělají i písně nové.
Osobitá zpěvačka a rapperka Annabelle, která aktuálně zabodovala na Andělech, divákům předvede vlastní tvorbu. Česká kapela Deloraine představí naživo velmi energickou, taneční a emotivní hudbu.

Návštěvníky městské slavnosti Dotkni se Písku čeká i sladké překvapení! Kromě bohaté nabídky, která zahrnuje historický i dětský program, hudební a taneční vystoupení a mnoho dalšího, jsme připravili nevšední zábavnou talk show Terezy Bebarové a Josefa Maršálka, které znáte z televizního pořadu Peče celá země. Veselé povídání ze života, profesí světa showbyznysu, gastronomie a zážitků, které (ne)mohou potkat každého z nás, si nenechte ujít v zahradě Kulturního domu v sobotu 11. června od 18 hodin.

Děti se nudit nebudou…Děti se nudit nebudou…Zdroj: Archiv města Písku a destinační společnosti Píseckem s.r.o.

Slavností se zúčastní také písecké soubory a spolky. Pro nejmladší návštěvníky je v zahradě Kulturního domu připravený dětský program s Milanem Mudrochem a BibiBum, kapelou Pískomil se vrací, nebudou chybět ani dílničky a skákací hrad. Vedle historického programu jsou naplánována i dětská divadelní představení a podvečerní koncerty ve vnitrobloku Divadla Fráni Šrámka. Do foyer divadla si přijďte prohlédnout obrázky z výtvarné soutěže Moje město. Oddechovou zónu na útulné terase kryté pergolou, s grilem a možností konzumace různých dobrot a lahodných nápojů, nabízí Divadlo Pod čarou. Kompletní program, včetně doprovodných akcí, najdete také na www.dotknisepisku.cz.

Za pozvánku na akci děkujeme Andree Kovaříkové z Centrum kultury města Písek