/GALERIE, VIDEO/ Centrum kultury města Písek v rámci Filmového Písku tradičně spolupracuje s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku, ale také s pražskou FAMU. Obě školy s nadšením spolupráci s Centrem kultury přijaly a rády vám přiblíží, co vlastně vzniká na jejich akademické půdě.

Mimo filmové bloky budete mít možnost navštívit i přednášky a besedy pedagogů, kteří na FAMO v Písku předávají své zkušenosti nové generaci filmařů.

Například v pátek odpoledne se můžete těšit na přednášku dokumentaristy, scenáristy a cestovatele Jana Eliáše Svatoše, který je úspěšný nejen u nás, ale také v zahraničí. Nechá vás nahlédnout, jaká byla jeho zahraniční spolupráce se světoznámým filmařem a nabídne ukázky svých oceňovaných dokumentů.

Těšit se můžete i na sobotní besedu s Janem Budařem, který stojí za vznikem nové filmové pohádky Princ Mamánek. Napsal knihu, scénář, hudbu, a navíc se chopil nejen režijní taktovky, ale proměnil se i v devětatřicetiletého prince.
A právě Jan Budař přijde do píseckého Kina Portyč besedovat v sobotu 15. října. Diváci, kteří přijdou na sobotní pohádku, mají besedu již v ceně vstupenky. Ten, kdo přijde pouze na besedu (bez pohádky), zaplatí 50 Kč.

Centrum kultury města Písek zve v rámci Filmového Písku také na unikátní besedu s Viktorem Kunou, který přivezl film Jizerské hory známé i neznámé. Dokumentární film s přednáškou bude v sobotu 15.října  od 13 hodin.

Podrobný program festivalu najdete na www.filmovypisek.cz.

Za poskytnutí článku a fotek děkujeme Centru kultury města Písek