V úterý se nad Základní školou Jana Husa v Písku vznášel nejen symbol jara, ale také symbol spojení a tradic. Stavba májky, kterou každoročně provádějí deváté třídy, se letos nesla v duchu starých časů, ale s moderním nádechem.

Poprvé v historii této tradice zachycoval veškeré dění z výšky dron díky našemu ajťákovi Pavlu Ježkovi. Jeho kamery zachytily každý pohyb a každý moment stavby, což přineslo unikátní pohled na celou akci.

Májka, dosahující výšky kolem 12 metrů, byla vztyčena tradičním způsobem. Brzo ráno ji přivezly městské služby Písku a po desáté hodině se zdobila a stavěla májka za pomocí devátých tříd.

Na začátku celé akce nám zazpívala 5.B pod vedením Jany Velátové. Skladby Stromy a Hlavně, že jsme na vzduchu. Hned po vystoupení začalo vázání třídních stuh na věnec a stavění májky.

Stavba májky a vystoupení školní kapely se staly nejen symbolem jara, ale také symbolem komunity a spolupráce. Tato událost nejen upevnila pouta mezi žáky devátých tříd, ale také zanechala nezapomenutelnou stopu v paměti všech, kteří se na stavbě májky podíleli.

Matěj Voráček, Matyáš Kázecký, redakce školního časopisu