Anna Fernstädtová je skeletonistka, která reprezentovala Českou republiku na Olympiádě v Pekingu 2022 a umístila se na 7. místě.
Mnozí jistě zaznamenali v tisku, že této reprezentantce byla 10 dní před olympiádou diagnostikovaná cukrovka. Ani tato zpráva ji nezastavila. Měla štěstí na diabetologa. S MUDr. Klárou Sochorovou, IKEM Praha a zároveň lékařka na dia táboře, vše zvládly, jak to nejlépe šlo.

Během olympiády si vyměnily tisíce zpráv, kdy řešily glykemie, stravu, výživové hodnoty potravin, výkyvy v glykemiích, počasí, vysokou nadmořskou výšku závodů a spoustu dalších věcí…
Anička přiznala, že netušila, co dělá s cukrovkou stres, jak se na zdravotním stavu podílí adrenalin.

Anička s spolu se svou doktorkou Klárou uspořádaly pro děti na táboře ve Štědroníně besedu, která byla velice zajímavá. Pro děti je to úžasná motivace – i s cukrovkou lze vrcholově sportovat!

Z Facebooku Aničky Fernstädtové:

"Dia - tábor díky za pozváni, byl to včera úžasný den! Vidět tolik děti s cukrovkou, pokecat si o tom, zažít cukrovku jako něco úplně normálního, to bylo skvělý! Příští rok (doufám) na cely týden."

 

Anička Fernstädtové je milá, společenská, mladá žena. A i jí velice pomohlo setkání s tolika dětmi – diabetiky a šance povídat si s nimi. Byla na táboře celý den, zastavila se cestou do Šumperka, kde žije a trénuje. Na dia táboře jí totiž všichni rozumí. Budeme jí držet palce a se těšit na další setkání!

 

Zdenka Staňková, Diacel Písek