Vyprávění, kterého se zúčastnilo 52 klientů, se točilo zejména kolem dabingu. V tomto oboru Valérie Zawadská vládne Česku, v kategorii zvítězila celkem šestkrát v anketě TýTý.

„S paní Zawadskou jsem v minulosti osobně spolupracovala, takže jsem velice ráda, že nás poctila svojí návštěvou," říká sociální pracovnice SeneCura SeniorCentra Písek Ivana Ondrišová.

Herečka a dabérka má na kontě více než 25 filmových rolí od roku 1980. Diváci ji znají například z Hříchů pro pátera Knoxe, Četnických humoresek či Snowboarďáků. Její hlas pak zazněl v dalších desítkách, ne-li stovkách televizních filmů a seriálů. Hrdá je například na dabing legendárního westernu Tenkrát na Západě, kde propůjčila hlas Claudii Cardinale.

Klienti se nejvíce ptali na životní příběh, historky „z natáčení" a také na spolupráci na DVD s názvem Vzpomínka na muzikanty z Cehnic a Dunovic, které se nachází v Jihočeském kraji. A právě tento disk pak klienti dostali od paní Zawadské jako dárek i s věnováním. Kromě toho přišla řeč také na kolegy z „branže", včetně „krále" dabingu Miroslava Moravce.

Během besedy zazněly i dvě básně, které Valérie Zawadská přednesla svým osobitým hlasem. Ty byly přirozeně vybrány s vazbou na město Písek: Štěstí! Co je štěstí? od Adolfa Heyduka a Písecké od Fráni Šrámka – oba básníci pocházeli právě z Písku. Závěr pak patřil oblíbené autogramiádě. „V dalších týdnech na besedu budeme s klienty navazovat tím, že si budeme promítat zmíněné DVD a věnovat se muzikantům z Cehnic a Dunovic formou čtení z knihy na toto téma," uzavírá Ivana Odrišová.

Program setkávání s výjimečnými hosty spadá do škály mnoha možností, kterými se SeneCura snaží svým klientům zprostředkovat hezké okamžiky, společenský kontakt a radost ze života. V rámci této aktivity se klienti kromě Valérie Zawadské setkali v nedávné minulosti například s Uršulou Klukovou, Janem Rosákem, spisovatelem Davidem Janem Žákem, či zpěvačkami Pavlínou Filipovskou a Zuzanou Benešovou.

Filip Moravec