Společná výstava výtvarníků Silvia Belis a Martina Patřičného nově zdobí prostory Malé galerie písecké Sladovny. K zažití bude do 17. září.

Jedinečná expozice umožňuje dětem i dospělým nahlédnout na dřevo z několika úhlů, poznat jeho historii, nástroje, kterými se zpracovává. V rámci výstavy Dřevo-Ruce-Srdce se návštěvníci mohou dřeva dotýkat, hrát si s ním: například si zkusit odhadnout váhu činek vyrobených z různých druhů dřeva. V expozici se rovněž mohou zapojit do poznávací hry.

close Nová výstava se věnuje tématu dřeva. info Zdroj: Sladovna Písek zoom_in Nová výstava se věnuje tématu dřeva. „Jednotlivá stanoviště poodkryjí svět tvorby se dřevem, ukáží vám strukturu různých dřev, výrobky z něj,“ vysvětluje princip a smysl dřevěné hry Silvia Belis. „Po splnění několika úkolů zde můžete zanechat otisk své ruky a zapojit se tak do slosování o ceny, které proběhne po ukončení výstavy,“ dodává.

Do Malé galerie je zdarma vstup při zakoupení vstupenky na jakoukoli jinou výstavu ve Sladovně, samostatné vstupné stojí 30 Kč, písecká galerie má v létě otevřeno denně od 9 do 18 hodin.

Karolína Voráčková, Sladovna Písek