Na cestu jsme se vydali ve čtvrtek brzy ráno, naši posádku doprovázely paní učitelky Pauknerová a Zemanová, na hladký průběh zájezdu dohlížel sám pan ředitel a průvodcem byl pan učitel Poskočil.

První zastávka byla v Mnichově, kde jsme se šli podívat k Allianz aréně, největšímu mnichovskému fotbalovému stadionu a svatostánku Bayernu Mnichov, který je známý i svojí netradiční architekturou. Naše další kroky pak vedly do BMW salónu a na olympijský stadion, který byl postaven jako hlavní dějiště Letních olympijských her v roce 1972.

Poté jsme se vydali do historického centra, kde jsme mohli obdivovat krásnou radnici nebo vystoupat na věž kostela svatého Petra. Nechyběly ale ani nákupy nebo ochutnávka typické bavorské kuchyně. Pan učitel nám velmi zajímavě povyprávěl nejrůznější historické souvislosti a zavedl nás i k budově s názvem Führerbau, kde byla v roce 1938 podepsána Mnichovská dohoda.

Ubytovaní jsme byli v příjemném hotelu Felix v městečku Kaufbeuren, kde jsme si měli velmi chutné a bohaté snídaně a večeře. Druhý den jsme se vypravili na pohádkový zámek Neuschwanstein, ke kterému jsme si vyšlápli pěkný kopeček. Atmosféru zámku jsme si opravdu užili, protože jsme měli objednanou i prohlídku interiérů. Potom jsme přejeli do krásného malebného městečka Füssen, ve kterém jsme se občerstvili a nakoupili suvenýry.

Poslední zážitek tohoto dne byl opravdový adrenalin. Museli jsme ale za ním překročit hranice do Rakouska. Lanový most Highline 179 ve výšce 110 metrů nad silnicí o délce 408 metrů překonali téměř všichni, i když někteří s vypětím všech sil (třeba paní učitelka Pauknerová). Večer jsme si po večeři ještě užili romantickou procházku centrem města Kaufbeuren.

V sobotu ráno jsme po snídani vyrazili na samotný vrchol hory Zugspitze, nejvyšší hory Německa, s výškou 2962 metrů. Nahoru jsme vyjeli lanovkou, kde jsme díky bezchybnému počasí obdivovali nádherná panoramata, poté jsme sjeli další lanovkou k ledovci, na kterém jsme si dokonce i zabobovali. Dolů z vrcholu jsme se dostali horskou zubačkou.

Na závěr jsme v Garmisch-Partenkirchen, známém lyžařském středisku, navštívili krásnou soutěsku Partnachklamm, jednu z nejkrásnějších přírodních památek Bavorska. Domů do Písku jsme dorazili v sobotu kolem 23. hodiny večerní, unavení, ale plni zážitků a nabití novou energií.

Marta Ludvíková