Osmdesátka cyklistů vyrazila přesně v 17 hodin na propagační jízdou cyklistů ulicemi Písku. Upozornila tak na skutečnost, že i cyklisté mají své místo v městské dopravě!
Před samotnou jízdou si mohli zájemci vyzkoušet elektrokola, elektrokoloběžky, kola a koloběžky. Centrem pozornosti byl cestovatel a spisovatel František Šesták, který s bývalým tajemníkem města Jiřím Hořánkem vzpomněl společnou účast na humanitní akci s Josefem Zimovčákem Na kole napříč republikou.
Po propagační jízdě návratu byla vylosována startovní čísla. Kdo měl štěstí, a to byli skoro všichni, odnášel si některou z cen od sponzorů.
Zda se bude akce pořádat bylo do července nejisté. Tradičního koordinátora Petra Jelínka bylo třeba nahradit. Organizaci převzal na svá bedra 1.ETALON, který také zažádal o záštitu starostku města.
Smysluplné tradice je třeba dodržovat. Vždyť už od roku 2002 je pořádán Evropský týden mobility, letos ve spojení s heslem Tvůj styl, tvoje volba. Je to překlad oficiálního sloganu akce "Choose your move!" Význam této výzvy může být volně přeložen také jako "My jsme si vybrali, jdeme touto cestou, a co Vy".

Jaroslav Pospíšil, 1.ETALON