Celkem s námi spolupracovalo pět školek z Písku (Křesťanská mateřská školka, 3. mateřská školka- Pražská ul., 8. mateřská školka- Zeyerova ul., 13. mateřská školka - logopedická třída - Přátelství a 16. mateřská školka - J. Malého), dále školky z Protivína, Kovářova a Čížové.

Děti úžasně zapojily svou fantazii a obrázky byly nejen vymalované, ale přibyly bambulky, mašličky, semínka koření či celé postavičky.

Celkem k nám do domácího hospice doputovalo přes 215 výkresů vymalovaných bačkůrek. Obrázky použijeme jako dárky pro naše terminálně nemocné pacienty a další pověsíme do našich nových hospicových prostor. Budou nás tak těšit po dlouhou dobu.

Bylo velmi těžké vybrat vítězný obrázek a školku, která vyhraje bačkůrkový dort. Nakonec jsme tedy odměnili každého malého umělce. Vítězným obrázkem se staly modré bačkůrky se žlutými bambulkami od malého Tobíka ze školky v Zeyerově ulici v Písku.

Velmi nás potěšil zájem mateřských školek, které se nám do akce hlásily samy. Moc děkujeme a těšíme se za rok na další spolupráci.

Milada Štojdlová, Domácí hospic Athelas v Písku