Toto tréninkové středisko patří v současné době k nejúspěšnějším zařízením svého druhu v České republice a trojnásobný trenérský šampión Ing. Václav Luka mladší má zde se svým týmem na starosti více než šedesát dostihových koní.

V rámci dne otevřených dveří si budete moci prohlédnout ukázku tréninku dostihových koní a celé středisko. Dále uvidíte jak se dostihoví koně krmí a ošetřují. Uvidíte i koně oblíbeného syndikátu (společenství) majitelů koní, který umožňuje stát se majitelem opravdu každému. Neméně zajímavá bude určitě i ukázka kovářského řemesla. Dále si budete moct zakoupit knihu o deseti letech Luka racing z pera Martina Cápa.

close Dostihové tréninkové středisko Luka. info Zdroj: Archiv střediska zoom_in Dostihové tréninkové středisko Luka.

Neváhejte a využijte tuto výjimečnou možnost nahlédnout pod pokličku profesionálního tréninkového střediska dostihových koní, vedeného šampiónem trenérů Václavem Lukou. Poznejte blíže tento krásný sport plný emocí, adrenalinu, zážitků a lidských i koňských hrdinů.

Do tréninkového střediska se dostanete z Písku směrem na Čížovou a za čížovským zámkem doleva na Bošovice. Poté již stále rovně. Od Prahy odbočte ze silnice R4 u obce Chlaponice směrem na Bošovice. Projedete Bošovicemi směrem na Čížovou. Po cca 250 metrech za cedulí konec Bošovic odbočte ostře doprava na příjezdovou cestu do našeho střediska.

Program:

Otevření střediska pro veřejnost: 10 hod.

Ukázka dostihového tréninku: 11:00-12:00 hod.

Předvedení koní: 12:00-12:45 hod.

Ukázka krmení 12:50-13:00 hod.

Uzavření střediska: 15 hod.

Tomáš Janda