Start závodu byl 11. května za rozbřesku na stadionu běžeckého lyžování Zadov-Churáňov na Šumavě a cíl 12. května v Praze, Hamr, Braník v odpoledních hodinách. Na trase závodu bylo celkem 36 úseků a organizátorem byla pevně daná předávková místa.

Tým tvořilo maximálně 12 běžců a soutěžilo se v těchto kategoriích: 10-12 běžců bez rozdílu pohlaví, 6-9 běžců bez rozdílu pohlaví a v kategorii ženy. Závodu se mohli zúčastnit pouze závodníci s předpokládaným časem v posledním roce na 10 km max. 60 min. Věk běžce byl minimálně 18 let či 15 let s písemným souhlasem rodičů a podmínkou bylo členství jednoho z rodičů ve stejném týmu.

Protihluková zeď u Lidlu pod rukama sprejerů prokoukla.
Hotovo! Protihluková zeď v Písku pod rukama sprejerů prokoukla. Jak se vám líbí?

Tohoto závodu se také zúčastnil chyšecký vytrvalec Ondřej Novotný, který startoval ve dvanáctičlenném týmu bez rozdílu pohlaví pod názvem "Nemluv a běž!!!".

V této kategorii celkem startovalo 301 týmů a Ondra běžel tři úseky s předávkou v Milné, v Jetěticích a byl finišmanem s cílem v Praze. Svůj první úsek běžel 11.5.24 za 39 min. a v Milné byl v 17.30 hod., druhý úsek běžel 12.5.24 za 38 min. a v Jetěticích byl v 04.30 hod. a jako finišman svého týmu běžel poslední úsek za 48 min. a proběhl cílem v Praze 12.5.24 v 15.11 hod.

Mladé čápy dnes můžete sledovat přes online kameru.
Na záchraně čapích mimin se podílí několik stanic. Dnes jsou na hnízdě v Makově

V celkovém pořadí se jeho tým umístil v kategorii 10-12 běžců bez rozdílu pohlaví na skvělém 11. místě ve výsledném čase 28 hod. 32 min. 36 sec.

Závod vyhrál tým WINEHOUSE.CZ v čase 23 hod. 26 min. 56 sec.

A takto zhodnotil svůj výkon chyšecký vytrvalec: "Psal mi kamarád, jestli si nechci zaběhnout Vltava run. Už jednou jsem takový závod běžel pod názvem "Run Labe run". Už jsem tedy věděl, do čeho jdu, a byl jsem rád, že si to můžu opět zaběhnout. Úseky jsem neměl nějak těžké. Hodně byla silnice, což jsem byl rád. Závod byl super a jsem spokojený."

Josef Fuka