Sdružuje amatérské běžce, kteří jsou podobně "postižení" a mají potřebu o své "úchylce/ debatovat, sdělovat si dojmy ze svého pobíhání, sdílet fotografie či jiné materiály běhu týkající a s ním související.

Na tento krossový závod do Mladé Vožice přijel i chyšecký veterán Pavel Novotný, který se přihlásil do hlavního závodu na 14 km. Na startu tohoto závodu se celkem sešlo 86 běžců. Trať závodu vedla po zpevněných a nezpevněných terénech, po místních komunikacích II. a III. třídy, lesních cestách a pěšinách.

Chyšecký běžec vyběhl na trať se startovním číslem 174 a nevedl si špatně. V celkovém pořadí obsadil 32. místo v čase 1:07:15,14 hod. a ve své věkové kategorii pak vybojoval krásné páté místo.

Pořadí na stupních vítězů v jeho kategorii bylo následující:1. Jan Bláha, AK Kroměříž 58:03,85 min., 2.Michal Fárník, Bechyně 1:03:12,28 hod., 3. Martin Lachout, Áběs Sedlčany 1:03:37,63 hod.

Svůj závod zhodnotil Pavel Novotný následovně: "Do krosového závodu jsem šel unavený z předešlé přípravy a tomu odpovídal pocit na trati a výsledný čas."

"OU"

Josef Fuka