Nejprve si v krajském přeboru družstev zaběhl mimo soutěž 60 m př. Startoval v 1. běhu a za nulové podpory větru doběhl na šestém místě v čase 11,96 sec. a v celkovém pořadí to byl sedmý nejlepší výkon. Za svým osobním rekordem zůstal tři desetinky a v průběžném pořadí letošních krajských tabulkách mladších žáků figuruje na sedmém místě.

Druhou disciplínou, kterou Matěj v krajském přeboru družstev absolvoval, byl skok vysoký. I zde soutěžil mimo soutěž, ve které se sešli nejlepší jihočeští výškaři v mladších žácích. Soutěž začala na základní výšce 108 cm, kterou bez problémů skočili všichni výškaři, tedy i Matěj. Druhá postupná výška byla 113 cm a i zde byli všichni úspěšní hned na první pokus.

Dále byla laťka zvýšena na 118 cm a Matěj skáče opět na první pokus. Startovní pole skokanů se však zúžilo o jednoho skokana, ten tuto výšku nezdolal. Zvyšování o pět cm a laťka je na 123 cm. Chyšecký skokan opět skáče na první pokus a odpadávají další dva soupeři, kteří tuto výšku neskočili. Laťka jde na 126 cm a Matěj opět skáče prvním pokusem. Na této výšce vypadává další soupeř.

Na výšce 129 cm zůstávají čtyři skokané a chyšecký závodník opět skáče na první pokus, podobně jako jeho soupeři. V letošním roce Matěj skočil nejvíce 130 cm a laťka se zvedá na 132 cm. Matěj prvním pokusem laťku shazuje a soupeři skáčí. Druhý pokus je však úspěšný a Matěj si vytvořil "letošňák i osobní rekord". Laťka jde na 135 cm, Matěj skáče na první pokus a posunuje svůj "letošňák i osobák" o další centimetry. Jeden ze soupeřů skáče na pokus druhý, ostatní skočili prvním pokusem. Rozhodčí zvyšují laťku o další tři cm a 138 cm nezdolal další soupeř Matěje. Ten tuto výšku prvním pokusem shodil a při dopadu na laťku si narazil páteř. Přesto však druhým pokusem skáče a opět si posunuje "letošňák i osobák" o další tři cm.

V soutěži zůstali tři skokané. Na výšce 141 cm si prvním pokusem opět narazil páteř a bolest ovlivnila i jeho další dva pokusy. Výšku 141 cm nezdolal a v soutěži končí na třetím místě.

Za hodinu po výšce má Matěj absolvovat v krajském přeboru jednotlivců běh na 1 500 m. "Zdravotnicí na těchto přeborech byla studentka střední zdravotnické školy. S rodiči Matěje jsem žádal zdravotnici o sprejové zmrazení bolestivého místa, ale bylo nám jen doporučeno, aby si to chladil vodou. Opravdu zajímavé ošetření.", konstatuje trenér Josef Fuka.

Poběží Matěj vytrvaleckou trať či ne? Nakonec se cítí celkem dobře a jeho rodiče jeho rozhodnutí, že poběží, akceptují. Chyšecký atlet se tak postavil na startovní čáru a soutěž dokončil na sedmém místě v čase 6:07,61 min. Před závodem pomýšlel na obhajobu loňské bronzové medaile, ale událost z výšky mu to nedovolila.