V neděli 4. září 2022 se na atletickém stadiónu na SK Čtyři Dvory v Českých Budějovicích uskutečnilo třetí a tím i závěrečné kolo krajského přeboru družstev starších žáků pro rok 2022, které z pověření Jč KAS uspořádal domácí atletický oddíl SK Čtyři Dvory České Budějovice. Za velmi teplého počasí se soutěže zúčastnila družstva starších žáků z atletických oddílů TJ Sokola České Budějovice, SK Čéčova České Budějovice, Atletiky Prachatice, TJ VS Tábor, TJ Nová Včelnice, SK Čtyři Dvory České Budějovice, TJ Lokomotivy Veselí nad Lužnicí a SKOK Jindřichův Hradec.

V družstvu prachatické Atletiky, které v prvním kole obsadilo čtvrté místo a ve druhém kole skvělé třetí místo hostoval chyšecký mladší žák Matěj Bouška. Jeho soupeři byli chlapci staršího věku a i přes tento fakt si Matěj nevedl špatně. Jeho první disciplínou byl skok vysoký a Matěj začal skákat na základní výšce 129 cm a tuto výšku zdolal na první pokus, podobně jako další postupné výšky 134 cm, 139 cm a 142 cm. Problémem však byla výška 145 cm, kterou Matěj skočil až na třetí pokus. Na výšce 148 cm však již neuspěl. Výkonem 145 cm tak v soutěži starších žáků obsadil skvělé čtvrté místo, jako nejlepší mladší žák, a získal pro Prachatice sedm bodů. 

Druhou disciplínou pro Matěje byl skok daleký. Soutěž začal výkonem 372 cm v protivětru -0,20 m/s, druhý pokus byl delší o šest centimetrů a opět v protivětru -0,30 m/s. Třetí pokus však přešlápl a tak jeho pokus 378 cm byl jeho nejdelším pokusem a nestačil na osmičlenné finále. V celkovém pořadí pak obsadil 14. místo jako třetí nejlepší zúčastněný mladší žák.
Třetí disciplínou chyšeckého atleta byla závěrečná štafeta 4x60 m. Prachatická štafeta, s hostujícím Bouškou, obsadila časem 34,78 sec. celkové čtvrté místo a získala tak sedm bodů do soutěže družstev.V bodovém hodnocení družstev 3. kola skončilo družstvo Atletika Prachatice, s hostujícím Matějem Bouškou, na pátém místě s počtem 61 bodů, když byla velice znát absence tří výborných prachatických atletů.
V konečném pořadí krajského přeboru družstev starších žáků v sezóně 2022 obsadilo družstvo Atletika Prachatice, s Matějem Bouškou, čtvrté místo v kraji.

Za článek a fotky děkujeme Josefu Fukovi z Milevska