Přehlídka nabídne 12 představení (9 pro dospělé, 3 pro děti). Představení se uskuteční na domovské scéněsouboru – v Divadle U Kapličky (Husova 45, České Budějovice). Přehlídky se účastní celkem 150 herců a techniků z devíti měst České a Slovenské republiky.

Budějcká Thálie přivítá kromě čtyř jihočeských souborů (DS J. K. Tyl Č. Budějovice, MAREDIV s.r.o. Č. Budějovice, DS Dutam Prachatice, DS MonAmour Dačice) Divadlo Máj Praha, DK Jirásek Č. Lípa, DS Krupka, DS D3 K. Vary a Divadlo Commedia Poprad.

Převládajícím žánrem bude již tradičně komedie a to v nejrůznějších podobách: od situační, špionážní až pokomedii crazy, hořkou, drsnou či se suchým anglickým humorem. Tematicky se tituly zaměřují na manželské amilostné vztahy, rodinný stereotyp, kouzlo stáří, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřeboujistoty a citového naplnění. V dramaturgické skladbě se objevují jména autorů, kteří patří k úspěšným komediografům (V. Peška, M. Camoletti). Zastoupena je i česká tvorba - komedie Srnky, Modelka XXL, Můj sluha Saturnin. K hlubšímu zamyšlení vybízejí představení Skřivani už jen v Shakespearovi a Maryša.

Letošní přehlídka nabízí představení z repertoáru předních amatérských scén z Čech, Moravy i Slovenska. Festival umožnívystoupení talentovaných mladých hereckých klubů (DS D3 K. Vary). Repertoár pro dětského diváka počítá sevšemi věkovými skupinami, pro nejmenší jsou určeny klasické pohádky se zvířátky a malá dílna.

Předprodej vstupenek:Turistické informační centrum, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice; on-line www.cbsystem.cz. Zbylé vstupenky lze zakoupit vždy půl hodiny před představením v Divadle U Kapličky.

Ceny vstupenek:Večerní představení: 120,- Kč, senioři a ZTP 70,- Kč, dětská představení: 60,- Kč

Václav Krištůfek