Všechny tři sestavy startovaly až v podvečerním bloku. A tak se písecká děvčata měla možnost dobře vyspat a připravit na finálový boj. Také vstřebat změny postavení, protože v každé sestavě někdo chyběl. Všechny choreografie byly po třetím závodě na prvních místech a tak děvčata nastupovala v roli favoritek, i když s nepatrným náskokem. Ale….. vždycky se dá něco pokazit. Také panel rozhodčích byl jiný a každý má jiný pohled.

Jako první z píseckých nastoupila choreografie 8 – 10 let s náčiním Karolíny Šarešové s názvem Karlík a továrna na čokoládu, která měla stejný počet bodů jako druhá choreografie z Plzně. Záleželo tedy na čtvrtém závodu. A tak, když závod děvčata vyhrála, mohla se radovat i z celkového vítězství v lize, za které obdržela od pořadatelů pohár pro vítěze ligy 2024 z celkových deseti.

S větším náskokem v průběžném bodování nastupovala sestava v kategorii 4 – 7 let s náčiním, kterou připravila Monika Janovská spolu s Natálií Hřebejkovou s názvem Legoland. Jelikož pořadatelé využili možnosti a sloučili tuto kategorii ve stejném věku, ale bez náčiní, obsadila děvčata ze Sole druhé místo, ale v lize, která se opět dělí s náčiním a bez náčiní získala pohár pro vítěze ligy z celkových sedmi startujících v lize.

Poslední zástupce byla choreografie Kateřiny Polánské s názvem Trabantem až na konec světa pod vedením Sáry Noskové. Děvčata také potřebovala vyhrát, jelikož měla shodu s druhým místem. A to se podařilo, a tak i tato skupina zvedla nad hlavu pohár pro vítěze ligy 2024.

Do Písku se vítězná výprava vrátila v pozdních nočních hodinách. Teď již středeční vystoupení v letním kině, čtvrteční závěrečné rozloučení ve sportovní hale, a pak už hurá na sportovní prázdniny. Za AC Sole bych chtěla velmi poděkovat závodnicím, choreografkám, trenérkám a rodičům za skvělou sezonu s tituly mistryň republiky v II. VT a vítězů ligy 2024.

Všem přeji za vedení AC Sole Písek krásné, spokojené prožití léta a těšíme se na další sezonu.

Ivana Pasauerová