A kam se tedy na svatého Valentýna vydat? Inspirujte se v naší galerii.

Karlovy Vary – zimní lázeňská romantika

Za romantikou nemusíte jezdit daleko. Společnost Flixbus doporučuje například Karlovy Vary, které jsou známé pro své léčivé prameny, legendární oplatky a věhlasný filmový festival. Západočeské město však nabízí mnohem víc. Ujistěte se, že máte dostatek času i na procházku celého města. Karlovy Vary jsou nejstarším lázeňským komplexem v České republice. Architektura okouzlí snad každého.

Pokud toužíte po aktivním odpočinku v přírodě, naplánujte si výlet na rozhlednu Diana, která nabízí dechberoucí výhledy. V Karlových Varech naleznete celkem 16 pramenů, přičemž za 17. je považován nápoj Becherovka. Zdejší minerálku si nejlépe vychutnáte z typických lázeňských pohárků. Popíjení vám zpříjemní pět kolonád a nespočet malebných altánků.

Krakov – sídlo polských králů

Vyrazit můžete i k našim sousedům do Polska. Krakov patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější polská města. Centrum vás okouzlí svojí architekturou a bohatou historií. Dominantou Krakova je havní náměstí Rynek Glowny. Uprostřed náměstí se nachází kostel Panny Marie, který stojí za prohlídku jak zvenku, tak zevnitř. Zajít můžete také do židovské čtvrti Kazimierz.

Poklidnou atmosféru nabízí množství útulných kaváren a restaurací. Pokud vám při procházce vyhládlo, jste tu tedy na správném místě! Jak se říká – láska prochází žaludkem. Svůj den můžete zakončit na lávce otce Bernatka, která je také přezdívaná jako most zamilovaných.

Budapešť – když nechcete do Paříže

Budapešť je přezdívaná jako Paříž východu . Narozdíl od francouzské metropole si ale v ulicích, kavárnách a restauracích Budapešti můžete užít jeden druhého bez všudypřítomného davu turistů. Vyjeďte si autobusem do Budapešti a prožijte jedinečný víkend ve dvou!

Začněte den společnou snídaní v New York Café, krásné kavárně s romantickou atmosférou. Kavárna je umístěna ve 120 let staré budově, kde si budete připadat jako královský pár. K obědu si nakupte zásoby na místním trhu (maďarsky „Nagycsarnok“) a udělejte si piknik v městském parku Városliget. Tam také můžete navštívit zámek Vajdahunyad.

Přímo pod Budapeští bublá 123 termálních pramenů, které lákají k návštěvě. Lenošení v horké vodě je zázračným lékem na nohy unavené chozením po památkách i na kocovinu, pokud se rozhodnete pořádně rozjet oslavu Valentýna.

Salzburg – romantické centrum vážné hudby

Za návštěvu rozhodně stojí také rakouské město Slazburg - vydejte se za kulturou a bohatou historií tohoto světově proslulého města. Začněte ve Starém městě, které je na seznamu UNESCO. Getreidegasse je považována za nejznámější a nejkrásnější ulici Starého města, v níž se střídají historické obchody s luxusními butiky, starobylými obchůdky s tradičním zbožím a kavárnami. Symbolem této ulice jsou cechovní znaky nad vchody domů a krámů, označující příslušnost k jednotlivým řemeslům. Při procházce Getreidegasse se na chvilku zastavte u Mozartova rodného domu (č. 9).

Z rušné nákupní ulice můžete zamířit na zámek Mirabell a do Mirabellské zahrady. Věděli jste, že tento zámek dal postavit kníže arcibiskup Wolf Dietrich pro svou milenku? I pro výběr jména zámku mu inspirací byla láska - mirabile (obdivuhodná, skvělá) a bella (krasavice). Říká se, že zdejší Mramorový sál je nejkrásnější svatební síní ve střední Evropě.

Salzburg je proslavený i vynikajícím jídlem. Výborné jsou místní sýry, speciality ze zelí a ryby. Oblíbené je i Bierfleisch – hovězí maso dušené na černém pivu. Nevšední zážitek nabízí tzv. Mozartovy večeře, které se pořádají v nejstarší restauraci ve střední Evropě - Stiftskeller St. Peter. K jídlu hrají muzikanti a zpěváci v historických kostýmech a s barokními hudebními nástroji.

Český Krumlov – pohádkový zámek nad Vltavou

Ještě jednou se podívejme do zákoutí českých měst. Chcete, aby se vaše drahá polovička cítila jako v pohádce? Naplánujte si romantický výlet do Českého Krumlova.

Největším lákadlem je zdejší zámek, který nabízí úchvatný pohled na město. Samotné centrum vás okouzlí svými úzkými uličkami, které jsou plné obchodů, restaurací a umění.