Předchozí
1 z 16
Další

Výstavy a vernisáže: Čeká na vás divoká zvěř i pravěk

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Archiv Deníku

Tábor - V táborské galerii U Radnice se netradičně v sobotu, a to od 15 h, uskuteční vernisáž výstavy Terezy Liškové, kterou nazvala Zemědělská epopej aneb Krajina mého domova. Soustředění tvorby na téma zemědělských prací není v současném malířství běžné, autorka tím ale navazuje na bohatou a dlouhou malířskou tradici, díky rodinnému zázemí ji odjakživa fascinovala pole jako symbol vesnice a svobody. Zítra je otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 16 h. Výstava potrvá do 12. března.

České Budějovice - Krásná a divoká II. Tak zní název nové výstavy v českobudějovické galerii Nahoře v DK Metropol. Můžete si na ní prohlédnout amatérské fotografie přírody Jana Kopeckého z Jihočeské univerzity. Autor je milovníkem přírody a každou volnou chvilku věnuje výjezdům za zvěří, ptáky nebo jarními květinami. Nejraději má jaro, kdy se do Čech vracejí stěhovaví ptáci. Do galerie můžete přijít od pondělí do pátku od 9 do 17 h, vstup je volný. 

Písek - Prácheňské muzeum v Písku mimořádně otevřelo i v lednu a hostí výstavu Dálnicí do pravěku, na níž návštěvníci uvidí, co vše našli archeologové při rozsáhlém výzkumu před výstavbou dálnice D4. Jedná se o tisíce předmětů, ale na výstavě budou k vidění ty nejzajímavější; především keramické a kovové předměty, jako jsou oděvní spony, jehlice, náramky, mince nebo skleněné korálky. Přijít můžete denně od 9 do 15.30 h, výstava skončí 5. února.

České Budějovice - Tady orel… Výstava fotografií autorů Jana Ševčíka a Josefa Hláska, týkající se návratu orla mořského na Třeboňsko, je k vidění do 6. února v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě v Českých Budějovicích. Více se o této problematice můžete dozvědět i z vystavených písemných materiálů. Otevřeno je pondělí - pátek 8.30 - 18 h, v sobotu od 9 do 12 h. Vstupné se neplatí.


Běla mezi včelami

Včela.Včela.Zdroj: Deník/VLP Externista


Pohádka plná písniček pro děti i dospělé vypráví o dívce Běle, která se promění ve včelku. A co zjistí? Zajděte v neděli od 15 h do Divadla U Kapličky v Českých Budějovicích. Objevíte kouzelný svět včelího úlu a vše, co se v něm odehrává. Vstupné je 60 Kč.

Koncert vánočních koled

Koledy.Koledy.Zdroj: Archiv pořadatelů

Ve farním sále Římskokatolické farnosti v Prachaticích se v neděli od 15.30 h uskuteční koncert mezinárodních vánočních koled a odehraje příběh s názvem Pátý král. Účinkují bohoslovci semináře Redemptoris Mater z Českých Budějovic.


Vzhůru na karneval

Maškarní.Maškarní.Zdroj: Deník/Josef Rod


Diskotéka, soutěže a hry čekají na kluky a holčičky v neděli od 14.30 h ve společenském sále českobudějovického DK Metropol. Koná se tu tradiční dětský maškarní karneval, kterým budou provázet Josef Pepa Maxa a Iva Zemanová. Vstupné činí 100 Kč a chystají se i sladké odměny.


Setkání s biotronikou

Tomáš Pfeiffer.Tomáš Pfeiffer.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová


Na setkání s biotronikou mohou zájemci přijít v neděli od 15.15 h do českobudějovického Clarion Congress Hotelu. Slova se na přednášce ujme biotronik Tomáš Pfeiffer, můžete se ptát a nastiňovat témata, o kterých byste se chtěli dozvědět více. Vstupné je dobrovolné.


Čtení z knihy Třešně v rumu

Třešně v rumu.Třešně v rumu.Zdroj: Archiv pořadatelů
V pořadu Listování bude číst Petra Bučková z knihy Michaely Janečkové Třešně v rumu dnes od 18.30 h ve vimperské kavárně Café Mráz. Těšit se můžete na One Woman Show Petry Bučkové, kterou například znáte ze seriálu Jitřní záře. Vstupenky koupíte v kavárně za 180 Kč.


Zámek Červená Lhota vítá návštěvníky i v lednu

Zámecké vánoční prohlídky na Červené Lhotě.Zámecké vánoční prohlídky na Červené Lhotě.Zdroj: Deník/VLP Externista


Při prohlídce zámku Červená Lhota uvidíte, jak vypadal o Vánocích v době, kdy tu bydlela knížecí rodina Schönburg-Hartenstein. Dozvíte se, co se servírovalo ke štědrovečerní večeři, jak rodina prožívala vánoční čas. Prohlédnout si můžete také výstavu betlémů. Vánoční zámecké prohlídky se konají ještě tento víkend 28. a 29. ledna a začínají v 11, 13 a 15 h. Základní vstupné stojí 150 Kč, na prohlídky je ale nutné koupit lístky pouze on-line na portálu zámku.


S loutkami za Kašpárkem v pekle

Kašpárek.Kašpárek.Zdroj: Deník/Romana Netolická


V milevském kině čeká na děti v neděli od 15 h komorní loutková pohádka Kašpárek v pekle. Zahraje ji Divadlo Gustav, na místě stojí vstupenka 90 Kč (děti do tří let zdarma).


V Berušce bude zábava

Maškarní.Maškarní.Zdroj: Deník/Daniela Loudová


Rodinné centrum Beruška ve Strakonicích připravilo pro děti na neděli od 15 h maškarní karneval. Program obsahuje soutěže, slosování o ceny, diskotéku a drobné občerstvení. Vstupné se pohybuje od 60 do 120 Kč.


Děti potěší pohádka O Smolíčkovi

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Zuzana Vlková


Na veselou pohádku O Smolíčkovi, která měla oficiální premiéru na lodi bratří Formanů v Praze na Vltavě, se mohou děti těšit v neděli. Připravena je v MěKS ve Vimperku od 15.30 h, dospělí zaplatí za vstupné 70 Kč, děti zhlédnou pohádku zdarma.


Alenka se ocitne v říši divů

Alenka v říši divů.Alenka v říši divů.Zdroj: Deník/Petr Málek


Spektrum, městské středisko kultury a sportu v Sezimově Ústí, zve děti na pohádku Alenka v říši divů. Zda najde Alenka cestu domů z magického světa, se děti dozví v neděli od 15 h. Vstupné je 80 Kč.


O kouzle užitkových zahrad

Užitková zahrada.Užitková zahrada.Zdroj: Deník/Miroslav Kucej


Na besedu Zahradník na cestách s ing. Pavlem Chloubou zavítejte dnes od 19 h do vimperské kavárny Ve Skále. Povídat se bude nejen o kouzle užitkových zahrad. Vstupné na přednášku je 80 Kč.

Leden je ve znamení plesů

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Archiv Deníku

Dejte se do gala a vypravte na některý z bálů. A hlavně se dobře bavte.


Hosín -  Populární dechová kapela Babouci bude vyhrávat na hasičském plese v Hosíně na Českobudějovicku. V sále místního kulturního domu můžete začít tancovat nebo jenom poslouchat hudbu v sobotu od 19 h.

Týn nad Vltavou - Pokud patříte mezi romantiky, pak si nenechte ujít divadelní ples při svíčkách. Konat se bude v MDK Sokolovna v Týně nad Vltavou v sobotu od 19 h.

Volary - Ve Volarech se už těší po dvouleté odmlce na městský ples. V radničním sále bude v sobotu od 20 h k tanci a zábavě hrát kapela MP3. Doprovodný program obsahuje předtančení, tombolu i raut. A možná prý přijde i kouzelník. Vstupné činí 350 Kč.

Bavorov - Farníci z Vodňanska zvou přátele dobré nálady, zpěvu a tance na 31. křesťanský ples čili společenský večer s malými soutěžemi, tombolou a také překvapením. Přijďte do kulturního domu v Bavorově dnes od 20 h. K tanci a poslechu bude hrát taneční orchestr TopBand, vstupné je 150 Kč, pro děti 50 Kč.

Tábor - První ročník plesu, který je inspirovaný večírkem u Vegelbudů ze hry Zaklínač, se uskuteční v sobotu od 18 h ve spolkovém domě Střelnice v Táboře. Dorazit můžete v kostýmu nebo v plesovém oblečení. Kapacita je maximálně 500 lidí, vstupné od 400 do 800 Kč.

České Budějovice - Na tradiční ples zvou hasiči z Dobré Vody u Českých Budějovic. Ve společenském sále DK Metropol v Českých Budějovicích začne v sobotu ve 20 h. Vyhrávat budou kapely Midi band a Správná pětka. Přímo u vstupu zaplatíte za lístek 250 Kč. Bohatá tombola je na tomto plese samozřejmostí.


Trocha pohybu neuškodí

Bruslení.Bruslení.Zdroj: Deník/Adéla Stejskalová


Blatná - Na atraktivním kluzišti na nádvoří zámku Blatná, které je vytvořeno pomocí speciální ekologické technologie, si můžete zabruslit denně od 10 do 17 h, k dispozici je půjčovna a broušení bruslí. Každá osoba zaplatí za vstup 50 Kč.

České Budějovice - V Českých Budějovicích se vypravte na veřejné bruslení do Budvar arény. V sobotu i v neděli se tady bruslí vždy od 16 do 18 h, dospělí zaplatí za vstupné 50 Kč, děti do 15 let 40 Kč. Brusle tu nepůjčují.

Hluboká nad Vltavou - Na zimním stadionu v Hluboké nad Vltavou je kluziště přístupné veřejnosti dnes od 17 do 18.45 h, v sobotu od 15.30 do 17.15 h a v neděli od 14 do 15.45 h. Vstupné činí 60 Kč na osobu bez rozdílu věku. K dispozici je tu broušení bruslí, a to 30 minut před začátkem veřejného bruslení.

Tygr Rocky má narozeniny

Tygr.Tygr.Zdroj: Deník/VLP Externista


Maskot táborské zoologické zahrady tygr ussurijský Rocky se letos dožívá dvanácti let. Narozeniny oslaví už v sobotu přímo s návštěvníky. Jaké dárky dostane, co dobrého pro něj ošetřovatelé přichystali? To uvidíte a také uslyšíte mnoho dalších zajímavých informací při speciálním narozeninovém komentovaném krmení, které začne ve 13 h. Zoo Tábor je nyní otevřena jen o víkendech od 9 do 16 h.  

Cisterciácké kulturní krajiny

Alenka v říši divů.Alenka v říši divů.Zdroj: Deník/Petr Škotko


V neděli končí v Městské galerii ve Vodňanech výstava fotografií Karla Burdy nazvaná Cisterciácké kulturní krajiny. Chcete se dozvědět více? Pak přijďte na komentovanou prohlídku, která se koná poslední den výstavy od 14 h za účasti nejen autora. Vstupné je dobrovolné.