Burial in Sand vol. 1 
KDY: Sobota 7. prosince od 18 hodin
KDE: Divadlo Pod čarou Písek
ZA KOLIK: od 350 Kč

Rituál oslavující tradiční odnože black, death a doom metalu je nachystán na první prosincovou sobotu na malou scénu Divadla Pod čarou. Burial in Sand vol. 1 se tu koná v sobotu 7. prosince od 18 hodin. Vstupné je v předprodeji za 350 korun, na místě bude za 400 korun.

Mikulášská nadílka a adventní odpoledne
KDY: Sobota 7. prosince od 15 hodin
KDE: Vlastec
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 7. prosince pořádá obec Vlastec od 15 hodin v místním pohostinství Mikulášskou nadílku spojenou s adventním výtvarným dopolednem. Na programu bude ukázka a výroba adventních dekorací a v 17 hodin přijde i Mikuláš s čerty a přinese dětem balíčky.

Mikulášská nadílka s dikotékou 
KDY: Sobota 7. prosince od 15 hodin
KDE: Kulturní dům Svučice
ZA KOLIK: Zdarma

Kulturní komise obce Mišovice pořádá v sobotu 7. prosince od 15 hodin v kulturním domě ve Svučicích, místní části Mišovic, Mikulášskou nadílku s diskotékou. Občerstvení zajistí Pohostinství U Koblížka. Všechna děti do 15 let dostanou od Mikuláše balíček.

Mikulášská nadílka Bernartice
KDY: Sobota 7. prosince od 14 hodin
KDE: Sokolovna Bernartice
ZA KOLIK: Zdarma

Městys Bernartice pořádá pro všechny děti Mikulášskou nadílku. Ta se uskuteční v místní sokolovně v sobotu 7. prosince od 14 hodin. Bude se tančit a soutěžit, přijde Mikuláš se svojí družinou a s košem plným dárků. Vstup je  zdarma. Nadílku pomohli uskutečnit: ZD Bernartice, ZD Nemějice, Pekařství František Malý a Marie Malá, Daňhel AGRO a.s. Týn nad Vltavou, Anina Suchanová - restaurace sokolovna.

Burza pivovarských suvenýrů 
KDY: Sobota 7. prosince od 8 hodin
KDE: Kultuní dům Písek
ZA KOLIK: 40 Kč

Klub sběratelů pivovarských suvenýrů Písek pořádá ve spolupráci s Centrem kultury města Písku burzu pivovarských suvenýrů. Koná se v sobotu 7. prosince v kulturním domě. Začátek je v 8 hodin a vstupné bude na místě za 40 korun. Ženy a studenti zaplatí 20 korun a děti to mají zdarma.

Mikulášský pořad s nadílkou 
KDY: Neděle 8. prosince od 15 hodin
KDE: Kulturní dům Kovářov
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné 

Obec Kovářov pořádá v neděli  8. prosince od 15 hodin v restauraci kulturního domu pro děti i jejich dospělý doprovod zábavný mikulášský pořad s nadílkou S čerty nejsou žerty. Na programu je: čertí taneční vystoupení, zpívání, básničky, hádanky, hry, soutěže: Yeti, Aljaška, sněhuláci,Jak to chodí v pekle. Účinkují: Čertice, Čára Mára a DJ BUBU (agentura DOREMI). Vstupné je dobrovolné.

Mikulášská nadílka pro děti  
KDY: Neděle 8. prosince od 15 hodin
KDE: Kultuní dům Mirovice
ZA KOLIK: Zdarma

Město Mirovice společně s Rodinným centrem Mirovické EMKO pořádají 8. prosince od 15 hodin Mikulášskou nadílku pro děti. Uskuteční se v místním kulturním domě. Připraveny jsou i taneční hrátky, tvořivé dílničky a chybět nebude ani překvapení.