Thrash Nightmare 
KDY: Sobota 19. října od 17 hodin
KDE: Divadlo Pod čarou Písek
ZA KOLIK: 420 Kč

Sedmý ročník tradičního klubového festivalu Thrash Nightmare se uskuteční v sobotu 19. října v Divadle Pod čarou v Písku. Klubový thrashmetalový festival s jedinečnou atmosférou a sedmi originálními kapelami z pěti států v čele s IRON ANGEL a ABIGAIL začíná v 17 hodin. Vstupné je v předprodeji za 350 korun, na místě bude 420 korun.

Čížovský Oktoberfest 
KDY: Sobota 19. října od 11 hodin
KDE: Zámeček v Čížově
ZA KOLIK: Dle atrakcí

Čížovský Oktoberfest je v plánu na sobotu 19. října. Akce plná piva, jídla i hudby začne v 11 hodin v areálu zámečku v Čížové a konec je naplánován na 22. hodinu. Připravené budou i prohlídky místního pivovaru.

Výlov Podkostelního rybníka 
KDY: Sobota 19 října od 7 hodin
KDE: Putim 
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 19. října se bude od rána lovit Podkostelní rybník v Putimi. Zájemci si budou moct koupit čerstvé ryby i speciality z nich. Nebudou chybět různé stánky i doprovodný program.

Setkání harmonikářů
KDY: Sobota 19. října od 13 hodin
KDE: Kulturní dům Putim
ZA KOLIK: 60 Kč

V sobotu 19. října začne od 13 hodin v kulturním domě v Putimi 7. setkání harmonikářů, kde vystoupí například Šumaváci, Marnotratníci či Veselé heligonky. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Putim ve spolupráci s obcí. Vstupné je 60 korun.

Drakiáda v Miroticích 
KDY: Sobota 19. řijna od 14 hodin
KDE: Mirotice 
ZA KOLIK: Zdarma

Mirotický divadelní spolek I toto! pořádá v sobotu 19. října od 14 hodin drakiádu. Draci se budou pouštět za Židovákem. Účastníci si tam budou moci opéci špekáčky a dostanou i limonádu.

Koncert orchestru a pěveckého sboru
KDY: Sobota 19. řijna od 18 hodin
KDE: Bazilika milevského kláštera
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

V bazilice milevského kláštera se v sobotu 19. října uskuteční koncert Tišnovského orchestru a pěveckého sboru Gaudeamus. Program začíná v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Babouci 
KDY: Sobota 19. října od 17 hodin
KDE: Kulturní centrum Sepekov
ZA KOLIK: 150 Kč

Nejstarší jihočeská dechová hudba Babouci zahraje k tanci a poslechu v sobotu 19. října od 17 hodin v Kulturním centru Sepekov. Předprodej vstupenek je na úřadu městyse (tel. 382 581 211) za cenu 150 korun.

Probulovské posvícení a jarmark 
KDY: Sobota 19. října od 11 hodin
KDE: Probulov
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 19. října začne na návsi v Probulově od 11 hodin Probulovské posvícení spojené s jarmarkem. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku lidových řemesel, dílničky pro děti, občerstvení a soutěž o nejlepší koláče. Na prodej tu budou také výrobky probulovských žen  a domácí produkty. Zájemci si budou moci prohlédnout zdejší farmu, která je také na návsi a pořádá při této příležitosti den otevřených dveří.

O 14 dní dříve aneb Svoboda nadvakrát 
KDY: Sobota 19. října od 19 hodin
KDE: Sokolovna Bernatice
ZA KOLIK: 70 Kč

V bernartické sokolovně se v sobotu 19. října uskuteční divadelní představení hudební komedie O 14 dní dříve aneb Svoboda nadvakrát v podání píseckého Divadla Pod čarou. Divadlo začíná v 19 hodin. Vstupné je 70 korun.

Setkání rodáků 
KDY: Sobota 19. října od 14 hodin
KDE: Kulturní dům Svučice
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 19. října pořádá kulturní komise obce Mišovice v kulturním domě ve Svučicích setkání rodáků Mišovicka – Mišovic, Svučic, Slavkovic, Slavkovické Hory, Pohoří, Drahoniček, Kakovic a Minic. Setkání začíná ve 14 hodin.

Tradiční drakiáda 
KDY: Sobota 19. října od 14 hodin
KDE: Kluky 
ZA KOLIK: Zdarma

Ženy Kluky společně s obecním úřadem pořádají v sobotu 20. října od 14 hodin tradiční drakiádu. Draci budou létat v Klukách za novou zástavbou. Chybět nebude ani opékání špekáčků a pro zahřátí připraví pořadatelé i teplý čaj a pro dospělé i tradiční svařák.