Festival Cool v plotě láká na různé žánry
KDY: Sobota 14. září
KDE: Historické centrum Písek
ZA KOLIK: 300 - 450 Kč

Cool v plotě je multižánrový festival, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další, je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy a také busking.
Festival se odehrává na několika místech v historickém centru města Písku a přivádí návštěvníky na tak krásná místa s geniem loci Jihočeského kraje, jako jsou nádvoří galerie Sladovny nebo s ním sousedící gotické nádvoří Prácheňského muzea a další. Návštěvníci zažívají festival zcela odlišným způsobem, než na jaký jsou doposud zvyklí, putováním za umělci objevují krásy malebného města Písku. Letos vystoupí více než 30 umělců z Austrálie, Kanady, USA, Německa, Slovenska, Běloruska, Francie, Maďarska a samozřejmě také řada současných objevů z domácí scény.
Na jubilejním 10. ročníku festivalu Cool v plotě vystoupí: Hugo Race – australský zpěvák a hudební kosmopolitní světoběžník, zakládající člen skupiny The Bad Seeds & Nick Cave přiveze svůj nezkrotný psychedelický bluesový zvuk, Aparde – německý elektronický producent, který naváže na velmi úspěšné vystoupení svého kolegy Christiana Löfflera z minulého roku, Anika – britská post-punková zpěvačka s experimentální elektronikou, Develooper – projekt Petra Wajsara, který letos získal cenu Českého lva za hudbu k filmu Hastrman, Thom Artway – držitel letošní hudební ceny Anděl, Katarína Máliková (SK), Michal Nejtek – hudební improvizace k filmové projekci němého filmu, Leto s Monikou, Shina Longital, Stinka, Daniel Salontay (Longital) a mnoho dalších.

close Divadlo Pod čarou Písek. info Zdroj: Archiv CKMP zoom_in

Štěpán Soukup + Maniac + Ticho de pre cupé band
KDY:
 Sobota 14. září
KDE: Divadlo Pod čarou Písek
ZA KOLIK: 150 Kč

Štěpán Soukup, Maniac a Ticho de pre cupé band vystoupí v sobotu 14. září od 20 hodin v píseckém Divadle Pod čarou. Maniac jsou 8 let na scéně, za sebou mají přes 500 koncertů. Nabízí vtipné texty v kvalitním a energickém podání. Štěpán Soukup je autor songů jako Alkoholka, Na tvrdou zem nebo Malá víla. Interpretuje svou tvorbu s kapelou v plné sestavě. Na podzim vyráží s novou deskou, kterou bude moci získat každý návštěvník turné ke vstupence. Ticho de pre Cupé band je skupina mladých mužů vyznačující se dramatickým vystupováním se smyslem pro invenci v hranicích defraudovaných melodií a textů.
Vstupné na koncert bude v předprodeji 120 korun, na místě 150 korun.

close O pejskovi a kočičce info Zdroj: Centrum kultury Písek zoom_in

O pejskovi a kočičce 
KDY:
 Neděle 15. září od 10 hodin
KDE: Kulturní dům Písek
ZA KOLIK: 50 Kč

Ochotnický soubor Copánek srdečně zve na nové zpracování známých pohádek na motivy knihy Josefa Čapka. Veselé povídání o tom, co se všechno stalo, když pejsek s kočičkou spolu hospodařili, jistě potěší jak malé, tak i velké diváky. Předprodej vstupenek pouze na místě. Doba trvání: 60 minut.

O pejskovi a kočičce 
KDY:
 Neděle 15. září od 15 hodin
KDE: Kulturní dům Písek
ZA KOLIK: 50 Kč

Ochotnický soubor Copánek srdečně zve na nové zpracování známých pohádek na motivy knihy Josefa Čapka. Veselé povídání o tom, co se všechno stalo, když pejsek s kočičkou spolu hospodařili, jistě potěší jak malé, tak i velké diváky. Předprodej vstupenek pouze na místě. Doba trvání: 60 minut.

close Hudební skupina Parkán zahrála v rámci oslav 100 let Československa ve Vimperku. info Zdroj: Zdeněk Formánek zoom_in

Na pouťovce v Sepekově zahraje Parkán
KDY: Sobota 14. září od 21.30 hodin
KDE: Kulturní centrum Sepekov
ZA KOLIK: 200 Kč

V sobotu 14. září se koná od 21.30 hodin v Kulturním centru v Sepekově pouťová zábava. Hrát na ní bude kapela Parkán. 

close Oslavy svátku patrona všech hasičů s SDH Chýnov. info Zdroj: Jan Kainráth zoom_in

Otevřou dveře zbrojnice
KDY:
 Sobota 14. září od 11 do 13 hodin
KDE: Hasičská zbrojnice Protivín
ZA KOLIK: Zdarma

Nově zrekonstruovaná hasičská zbrojnice v Protivíně se představí veřejnosti. V sobotu od 11 do 13 hodin se tu koná den otevřených dveří. 

close Draci ve Skalách. info Zdroj: Martin Zborník zoom_in

Do Skal se slétnou draci
KDY:
 Sobota 14. září od 14.30 hodin
KDE: Skály
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné 

V sobotu 14. září odpoledne ožijí Skály již 12. ročníkem tradiční komunitní slavnosti Draci ve Skalách. Program naplní kejklířské vystoupení, tvořivé i sportovní aktivity a samozřejmě dračí průvod. O výrobu draka se i letos postaraly děti z dětského domova v Písku. Komunitní slavnost začne ve 14.30 tvořivým jarmarkem. Průvod v čele s drakem a hudebním doprovodem Mikuláše Bryana vyrazí v 16 hodin od rybníku ve Skalách a zamíří do nedalekých Budičovic. Akci zakončí ohnivá show.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník / Stehlík Lubomír zoom_in

Mladí koně závodí o víkendu
KDY: 
Pátek 13. září až neděle 15. září
KDE: Zemský hřebčinec Písek
ZA KOLIK: Podle ceníku

Finále závodu Kritéria mladých koní se koná od pátku 13. do neděle 15. září v Zemském hřebčinci Písek. Na programu bude skokové finále čtyř, pěti a šestiletých koní, celostátní přehlídka tříletých klisen ČT a hříbat plemene ČT a soutěž ve skoku ve volnosti.