Žaloba se týká podezření ze spáchání trestného činu pomluvy. Podle žalující strany, kterou je zastupitelstvo obce, a připojil se k ní jeden z občanů jako soukromá osoba, šíří bývalý starosta nepravdivé údaje o hospodaření současného zastupitelstva.

Podezřelý dokonce v tomto smyslu začal vydávat jakýsi občasník, který po obci sám distribuuje. Pozval rovněž několik kontrol z krajského úřadu. Členové komisí ale žádné pochybení ze strany obce nenašli.

K hlavnímu líčení se podezřelý Josef Hanus opakovaně nedostavuje a jako důvod uvádí dlouhodobou nemoc.

Omluvenku obdržel předseda senátu v pondělí odpoledne a ošetřující lékařku už po telefonu nezastihl. Jak Martin Král včera dopoledne řekl, nechá pravděpodobně na zdravotní stav Josefa Hanuse vypracovat znalecký posudek, i když obžalovaný slíbil, že po patnáctém únoru sám soudu zprávu o svém zdravotním stavu předloží.

Přítomní svědci upozornili předsedu senátu na skutečnost, že Josef Hanus jezdí automobilem a vykonává i další činnost, s marozením neslučitelné.
V regulích zákona včerejší hlavní líčení odročil soudce Martin Král do doby objasnění zdravotního stavu obžalovaného, tedy na neurčito.