Zraněného šedesátiletého muže našli v bytě v Kollárově ulici policisté a příslušníci hasičského záchranného sboru ve středuv časných ranních hodinách. Obě přítomné složky integrovaného záchranného systému přivolalmuž, který v prostorách vnitřní části domovního bloku venčil psa a za okny obývacího pokoje zahlédl plameny. Zhruba po dvaceti minutách se podařilo hasičům, kteří společně s policisty vnikli do bytu násilím, požár lokalizovat.

„Muže, který utrpěl bodná zranění kapesním nožem, našli záchranáři v uzamčené ložnici. Protože vzniklo důvodné podezření, že se jedná o pokus vraždy, převzali případ českobudějovičtí kriminalisté,“ uvedl včera mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Jaroslav Beran.

Ze spáchání zmíněného trestného činu je podezřelý čtyřicetiletý muž, kterého policisté zakrátko dopadli. Podle jeho výpovědi došlo mezi ním a postiženým ke slovní rozepři, která přešla v útok nožem. Pobodaného pak útočník odtáhl do ložnice, kterou zvenku uzamkl.

Nechal ho tu bez pomoci a následně založil požár v obýváku, i když věděl, že poškozený si vzhledem ke svému stavu nemůže přivolat pomoc. Jak usoudili písečtí lékaři, zraněný by zřejmě zemřel. Nyní leží v nemocnici a podlelékařů už je mimo nebezpečí života. Škoda na zařízení bytu je asi 80000 korun. Okolnosti případu se dále vyšetřují.