První obviněnou v případu je sedmačtyřicetiletá žena, která při uplatňování pojistného plnění z havarijního pojištění se v souvislosti s dopravní nehodou snažila zamlčet rozhodující údaje.

Obviněná například neuvedla, že s jejím osobním vozidlem Mercedes Benz havaroval 19. května letošního roku sedmadvacetiletý muž z Příbramska, další z povedeného čtyřlístku.

„Muž měl totiž v té době rozhodnutím soudu zákaz řízení všech motorových vozidel a z toho důvodu by nebylo možné pojistné plnění uplatnit,“ vysvětlila okresní policejní mluvčí Hana Moltašová.

Komisařka dále stíhá dvaadvacetiletou ženu, která podváděla tím, že na místo havárie přivezla další obviněnou devětadvacetiletou ženu. Ta se vydávala za řidičku havarovaného mercedesu. Starší z podvodnic skutečného řidiče z místa dopravní nehody odvezla.

Toto jednání by mělo za následek, že by pojišťovna vyplatila neoprávněně majitelce vozu 255 000 korun.

Majitelka vozidla pak za účelem plnění pojistné škodní události nepravdivě nahlásila policii a poté i pojišťovně, že jí bylo vozidlo Mercedes Benz ukradeno.
Tahle lež měla rovněž znemožnit identifikaci vozidla. V tomto případě by pojišťovna vyplatila podvodnici 383 000 korun.

Muž, který havaroval, se dopustil trestného činu maření úředního rozhodnutí. Nejenže usedl za volant mercedesu, se kterým havaroval, ale ještě řídil automobil Škoda Fabia, kterým havarovaný mercedes druhý den odtahoval. Podezřelí by v případě neodhalení způsobili škodu ve výši 638 000 korun.